World of Warcraft

کناره‌گیری Mike Morhaime از ریاست Blizzard و جایگزینی نایب رئیس این کمپانی، J. Allen Brack

کناره‌گیری Mike Morhaime از ریاست Blizzard و جایگزینی نایب رئیس این کمپانی، J. Allen Brack
نوید زینل نیا

کناره‌گیری Mike Morhaime از ریاست Blizzard و جایگزینی نایب رئیس این کمپانی، J. Allen Brack

فصل جدید با مدیریت جدید

وبسایت تجاری Business Wire خبری را منتشر کرد که طی آن مشخص شد J. Allen Brack، تهیه‌کننده بازی World of Warcraft، با ارتقاع درجه به سمت ریاست کمپانی Blizzard رسیده است. او در کنار شغل قبلی‌اش، معاون رئیس این کمپانی بود.

بیانیه j. Allen Brack به جامعه Blizzard:
امروز روزی سرشار از احساسات است. اول از همه، از صمیم قبل سپاسگزار مایک هستم. کارهای فوق‌العاده او در این صنعت، باعث شد تا بازی‌های منحصر به فردی ساخته شود و همچنین دلیلی بود تا من به Blizzard بیایم. او نه تنها یک رهبر الهام‌بخش است، بلکه برای تمامی ما نقش یک استاد را در کمپانی ایفا کرده است. ناگفته نماند که در کنار این‌ها، همیشه یک دوست خوب نیز بوده است. پیوستن من به تیم World of Warcraft، بازی موردعلاقه‌‌ام، در 13 سال پیش، تقریبا یک رویای دست نیافتنی بود. اما حالا، با افتخار برای رهبری کمپانی Blizzard انتخاب شده‌ام و احساس مسئولیت می‌کنم.

برای انجام هرچه بهتر مسئولیت‌ها، من باید به تمامی کارمندان با استعداد و با درایت این کمپانی در سرتاسر جهان کمک کنم، تا در کنار همدیگر این کمپانی را برای همیشه پایدار نگه داریم. همه ما از ارزش‌های Blizzard با خبر هستیم و اعتقاد داریم که همیشه بازیکنان در الویت هستند. با این طرز فکر، می‌توانیم بازی‌های فوق‌العاده‌ای را با سبک‌های مختلف و برای پلتفرم‌های مختلف به مصرف‌کنندگان ارائه بدهیم. ما در حال حاضر بر روی چند بازی کار می‌کنیم که قرار است در تاریخچه Blizzard ثبت شوند.

با انتقال من از رهبری تیم توسعه به کل کمپانی، مطمئن هستم که اعضای با تجربه تیم در کنار من هستند و از من حمایت می‌کنند. مفتخر هستم تا دو رهبر جدید، که قرار است برای پیشروی به ما کمک کنند را معرفی کنم. Ray Gresko، شخصی که برای ساخت بازی‌های Overwatch و Diablo lll کمک‌های زیادی به ما کرده بود، با 10 سال سابقه درخشان قرار است رئیس جدید بخش توسعه شود. Allen Adham، بنیانگذار اصلی Blizzard و رهبر طراحان بازی World of Warcraft، به تیم اجرایی ملحق می‌شود تا از تجربیاتش در ساخت بازی‌های جدید، نهایت استفاده را ببریم. با دانش و تجربه‌ای که Ray و Allen به همراه خود دارند، بدون شک قرار است که رو به جلو حرکت کنیم و موانع را یکی پس از دیگری پشت سر بگذاریم.

دو چیز به هیچ عنوان در تعهداتی که داریم، تغییر نخواهد کرد; گیم‌پلی بازی‌ها و کیفیت آن‌‌ها و دیگری گوش فرا دادن به نظرات جامعه بزرگی که در اختیار داریم. BlizzCon یکی از راه‌های ارتباط ما با جامعه به حساب میاید. زمان زیادی تا آن موقع نمانده است و کارمندان Blizzard از هیچ تلاشی برای پیشروی دریغ نخواهند کرد. طبق معمول، سوپرایزهای زیادی در پیش است.

می‌خواهم صحبت‌هایم را با تشکر از مایک، برای 27 سال خدمت فوق‌العاده‌اش به پایان برسانم. من در مسیر جدیدم از دانش، تجربیات و راهنمایی‌هایت استفاده خواهم کرد. در نهایت، از صمیم قلب به خاطر ساخت تمامی بازی‌هایی که ما امروز عاشق آن‌ها هستیم، از تو سپاسگزارم.

با احترام
جی.آلن برک

 

بیانیه Mike Morhaim، رئیس سابق کمپانی Blizzard:
زمانی که Allen Adham (بنیانگذار کمپانی) برای اولین بار مرا به همکاری دعوت کرد، هیچوقت فکر نمی‌کردم تا برای 27 سال شگفت‌انگیز آماده باشم و تمام این سال‌ها را با او به اشتراک بگذارم. ماموریت اصلی ما که همیشه ارزش بالایی داشته است، در چهار کلمه خلاصه می‌شود: "We make great games" (ما بازی‌های فوق‌العاده‌ای را می‌سازیم) ما این جمله را قبل از ساختن اولین بازی به یکدیگر گفتیم ولی کم کم برای ما یک مسیر برای زندگی کردن شد.

پس از سال‌ها همکاری با استعدادهای درخشان در این صنعت، برای ساخت بازی‌هایی با دنیای بزرگ، فکر می‌کنم زمان این رسیده تا یک شخص جدید رهبری Blizzard را بر عهده بگیرد. من حالا پست مشاور را در کمپانی دارم که واقعا عاشق این کار هستم. وظایف من به عنوان رئیس کمپانی، به دوست عزیزم و قابل اعتمادم J. Allen Brack، همراه همیشگی ما در بازی World of Warcraft می‌رسد.

J. Allen یک رهبر تمام عیار است و این را با 12 سال خدمت با تعهد به جامعه Blizzard ثابت کرده است. رهبری او در World of Warcraft، خلاقیت، ارزش او به کیفیت و از خود گذشتگی‌هایش  را برای همه نمایان کرد. من بیش از این نمی‌توانم برای او خوشحال باشم و مطمئن هستم که او برای پیشروی کمپانی و ساخت بازی‌های جدید، مناسبترین فرد است.

من از تمامی افرادی که با خلاقیت و پشتکار در Blizzard زحمت می‌کشند، قدردانی می‌کنم. باور آن‌ها به ماموریت که ما آغاز کردیم و همچنین ارزشی که برای بازیکنان قائل هستند، باعث شده است تا بتوانیم این کمپانی را فراتر از انتظارات سرپا نگهداریم.

همچنین از تمام جامعه‌ای که ساختیم سپازگذارم. ما خیلی چیزها را با یکدیگر پشت سر گذاشتیم. شما نه تنها در زمان موفقیت‌ها و کسب عنوان‌های گوناگون کنارمان بودید، بلکه در زمان سختی‌ها نیز بازهم ما را حمایت کردید. من واقعا انسان خوش شانسی هستم که موفق شدم در طول این سال‌ها، از طریق Email ،Tweet ،Reddit و پست‌های Froum با افرادی منحصر به فرد هم کلام شوم و ارتباط برقرار کنم. این کار همیشه برای من الهام‌بخش بود و به من احساس آرامش می‌داد. شنیدن صدای شما به هر صورتی، همیشه در تصمیماتی که گرفته می‌شد تاثیر بسزایی داشت.

زمانی که ما کارمان را در Blizzard آغاز کردیم، فقط قصد داشتیم بازی‌های فوق‌العاده‌ای را تولید کنیم. ما متوجه شدیم که باید بازی‌ها را در چهارچوب جامعه و انسانیت بسازیم. وقتی به عقب نگاه می‌کنیم، تنها چیزی که می‌بینیم، تجربه‌ای از ارتباط ما با شما جامعه بی‌نظیر Blizzard است. شما همیشه الهام‌بخش من بودید و نه تنها در ساخت بازی‌ها، بلکه در زندگی نیز به من کمک کردید. باید بگویم که بدون شما نمی‌توانستم هیچکدام از این کارها را انجام بدهم. ما آن دنیاها را خلق کردیم، اما شما با بازی کردن، ساخت Cosplay، طراحی‌های خلاقانه، ساخت ویدئوهای جذاب و خیلی راه‌های دیگر، به آن زندگی بخشیدید.

من ایمان دارم که این جامعه بی‌نظیر، پتانسیل‌اش را دارد تا در این صنعت مثل نور بدرخشد و برای کسان دیگری که در این راستا فعالیت می‌کنند، یک مسیر و جهت به حساب بیایند. به قول یکی از افراد ارزشمند کمپانی: " همیشه به یاد داشته باشید که خوب و منصفانه بازی کنید. " من می‌دانم که این جامعه می‌تواند دنیا را متحول کند.

باعث افتخار من است که 27 سال برای این جامعه و کمپانی خدمت کرده‌ام و از تمامی حمایت‌هایتان سپاسگزارم. همچنان در کنار شما هستم. در Battle.net شما را می‌بینم.

همراه همیشگی شما در Blizzard
مایک مرهایم

 

خبری که در این مورد منتشر شد:
وب‌سایت Business Wire امروز با J. Allen Brack، مدیر بخش توسعه سابق و رئیس حال حاضر کمپانی Blizzard به صحبت نشست. در این نشست، Allen Brack از موفقیت‌های Mike Morhaime صحبت کرد و اعلام کرد که او همچنان به عنوان مشاور استراتژیک در کنارشان خواهد ماند. همچنین اضافه کرد که Ray Gresko و بنیانگذار اصلی کمپانی، Allen Adham، قرار است رهبری بخش توسعه  را بر عهده بگیرند.

Bobby Kotic، مدیرعامل Blizzard نیز در مورد J. Allen Brack گفت: " او  حدود 12 سال است که بازی World of Warcraft را رهبری می‌کند و در این مدت زمان موفق شد تا خلاقیت و تعهد خودش را به کمپانی و جامعه نشان بدهد. Allen یک رهبر الهام‌بخش است. او همیشه برای جامعه ارزش قائل بوده است و هر قدمی که برداشته، برای راضی نگه داشتن مردم بوده و نه چیز دیگر. "

" همچنین از بازگشت Allen Adham، بنیانگزار اصلی Blizzard و همکاری Ray Gresko بسیار هیجانزده هستم. من هردو آن‌ها را چیزی حدود 25 سال است که می‌شناسم و می‌دانم که آن‌ها، دو تن از با قابلیت‌ترین افراد در صنعت بازی سازی هستند. Ray و Allen بدون شک به پیشرفت ما کمک خواهند کرد. "

J. Allen Brack رئیس جدید کمپانی Blizzard گفت: " من از اینکه به عنوان رئیاست جدید، قرار است به Blizzard خدمت کنم، به خودم می‌بالم و برای احترام به جامعه و کارمندانی که مرا قابل دانستند، تمام تلاشم را خواهم کرد. Blizzard همیشه قول بازی‌های برگزیده را داده است و من قصد دارم تا با خلاقیت بیشتر و کمک جامعه، به این قول عمل کنم. بی‌صبرانه منتظر آغاز کار پرقدرت، در راستای رسیدن به اهدافمان هستم. "

در ادامه Kotick اضافه کرد: " از Mike Morhaime به خاطر ساختن یک تیم فوق‌العاد، بازی‌های حماسی و به وجود آوردن جامعه‌ای جهانی تشکر می‌کنم. Blizzard یکی از بهترین کمپانی‌های بازی سازی در کل دنیا است. "

در آخر Mike Morhaime گفت: " من نیز به نوبه خودم از سخت کوشی و خلاقیت تمامی کسانی که در طی این سال‌ها در کنار من زحمت کشیدند، تشکر می‌کنم. آن‌ها اهرم اصلی پیشرفت این تیم بودند. ما جامعه‌ای ساختیم که در تمامی مراحل ما را حمایت کرده است و از این بابت بسیار خوشحال هستم. "

 

درباره J. Allen Brack
J. Allen Brack یکی از قدیمی‌های صنعت بازی سازی است، که تقریبا 24 سال برای رسیدن به سمت جدیدش زحمت کشیده است. او به عنوان رئیس جدید کمپانی Blizzard، انسانی است پایبند به استانداردها و رسیدن به کیفیت مورد نظر جامعه. چندی قبل، او در سمت توسعه دهنده بازی‌ها و نایب رئیس بازی World of Warcraft فعالیت می‌کرد و در دنیا اسم و رسمی به پا کرده بود. در 12 سال فعالیت او در بازی WOW، شاهد خلاقیت‌های او بوده‌ایم. او موفق شد در طی این سال‌ها، میلیون‌ها بازیکن را با اضافه کردن expantion های جدید و جذاب، به داخل جامعه بیاورد. Brack قبل از Blizzard، چندباری در Origin System ایفا نقش کرد، در Wing Commander فعالیت داشت و در Sony Online بر روی Star Ward Galaxies کار می‌کرد.

 

درباره Ray Gresko
به عنوان رئیس بخش توسعه، Ray Gresko همیشه تمام تلاشش را کرده است تا بازی‌های این کمپانی با کیفیت هرچه بیشتر به دست مصرف‌کننده برسد. Gresko، با 26 سال سابقه در صنعت بازی سازی، شخصیت اصلی پشت بازی معروف Overwatch است و همیشه در بالا بردن نام برند Blizzard، از هیچ تلاشی دریغ نکرده است. او در سال 2008 به Blizzard آمد و کارهای ساخت بازی Diablo lll را در اختیار گرفت. قبل از آن، Gresko چند عنوان دیگر در کمپانی‌های مختلف داشته است. همکاری در تاسیس و مدیریت Nihilistic Software و ساخت و طراحی استودیو Stormfront Studios از قبیل فعالیت‌های او قبل از حضورش در Blizzard است.

 

درباره Allen Adham
به عنوان یک مدیر اجرایی، معاون ارشد رئیس و بنیانگذار کمپانی، Allen Adham عامل اصلی به وجود آمدن تمامی محصولات جدید Blizzard به حساب میاید. او همیشه در نقش‌های مختلف در کنار کمپانی‌اش بوده و به پیشرفت آن کمک کرده است. موفقیت‌های او باعث شده تا Blizzard بتواند با ارائه بازی‌هایش، تجربه فوق‌العاده‌ای را به جامعه بدهد. در فبریه 1991، او کمپانی Blizzard را با همکاری Mike Morhaime و Frank Pearce تاسیس کرد. Adham در ساخت بازی‌های اولیه کمپانی مانند: Warcraft ،Starcrat و Diablo نقش داشت. او در پنج سال اول فعالیت‌اش شاهد ساخت بازی پرطرفدار World of Warcraft بود و در رسیدن این بازی به درجات بالا، تاثیر مستقیم داشت.

 

درباره Blizzard
اگر تا به حال اسم Hearthston ،World of Warcraft ،Overwatch ،Warcraft ،Starcraft ،Diablo یا Heroes of Storm به گوشتان خورده باشد یا یکی از آن‌ها را بازی کرده باشید، باید بدانید که کمپانی سازنده آن‌ها Blizzard است. این کمپانی در ابتدا به ساخت نرم‌افزار معروف بود و در ادامه پای به صنعت بزرگ بازی سازی گذاشت. Blizzard رکورد 22 بازی درجه 1 را دارد و تا به حال چند بازی‌اش به عنوان بازی برتر سال انتخاب شده است. کمپانی مرتبط به آن‌ها، برای بازی‌های آنلاین، Battle.net نام دارد که موفق شده است در طی این سال‌ها، میلیون‌ها بازیکن را در سرتاسر دنیا گردهم بیاورد.

 

منبع: wowhead
مطلب قبلی بخش دوم Raid Finder آزاد شد
مطلب بعدی پالادین در آپدیت 8.1 انیمیشن‌های جدیدی دریافت می‌کند
Print
620 رتبه بندی این مطلب:
5/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x