World of Warcraft

چه انتظاراتی باید از فاز دوم WoW Classic داشته باشیم؟

چه انتظاراتی باید از فاز دوم WoW Classic داشته باشیم؟
ربابه عبدالهی

چه انتظاراتی باید از فاز دوم WoW Classic داشته باشیم؟

نسخه‌ی کلاسیک عنوان محبوب دنیای وارکرافت (WoW Classic) در ماه آگوست منتشر شد و بر اساس آخرین اطلاعات منتشرشده، بلیزارد قصد دارد که لایه‌بندی (layering) را دو ماه پس از انتشار بازی حذف کند. اگرچه هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی فاز 2 در دست نیست، ولی زمان آن رسیده به این موضوع نگاهی بیاندازیم که در فاز بعدی WoW Classic باید منتظر چه اتفاقاتی باشیم.

اولین به‌روزرسانی محتوا برای WoW Classic شامل دو باس جدید، Dire Maul و سیستم افتخار جدید به همراه پاداش‌های PvP Rank خواهد بود. بلیزارد همچنین تأیید کرده است که آن‌ها لایه‌بندی را با عرضه‌ی فاز دوم حذف خواهند کرد. از بلیزارد سؤال شده است که برنامه‌ی آن‌ها در فاز 2 چنانچه در برخی قلمروها بیشتر از 50 هزار بازیکن حاضر باشند، چیست؟ آیا لایه‌بندی همچنین باقی خواهد ماند؟ بلیزارد در این رابطه گفته است:

ما کاملاً متعهد هستیم که در فاز 2 به یک لایه برای هر قلمرو (realm) دست پیدا کنیم. به همین دلیل است که ما باید محدودیت‌هایی را برای تعداد بازیکنان متصل به قلمروی مورد نظر در یک زمان واحد و بازیکنان قرار گرفته در صف که این مرحله را رد کرده‌اند، اعمال کنیم. و البته به همین دلیل است که می‌خواهیم سرورهای جدیدی را در صورت لزوم به بازی اضافه کنیم و حتی این کار را در پاسخ به استقبال فوق‌العاده مثبتی که در دوره‌ی نام‌نویسی داشتیم، انجام داده‌ایم!

Azuregos و Lord Kazzak (باس‌های جدید)

Azuregos را می‌توانید در بخش‌های جنوب شرقی Azshara پیدا کنید. برای کشتن این باس به بیش از 30 دقیقه زمان نیاز دارید. بلیزارد عمداً این کار را انجام داده است تا خبری از Corpse Run نباشد.

دومین باس جدید Lord Kazzak نام دارد که در نزدیکی Dark Portal در منطقه‌ی Blasted Lands می‌توانید او را پیدا کنید.

Dire Maul

Dire Maul یک سیاهچال سه باله است که در Feralas واقع شده است. Dire Maul روزگاری شهر اشراف‌زاده‌ها بوده است که اکنون تحت سلطه آدمخوارها، شیاطین و مردگان متحرک درآمده است. این دو باس جدید و Dire Maul در فاز 1 اضافه نشده بودند، زیرا این امر به شدت بر پیشرفت در بازی از طریق Molten Core و Onyxia's Lair تأثیر می‌گذاشت. بلیزارد در رابطه با این موضوع چنین گفته است:

ما در فاز اول اساساً روی انتشار نسخه‌ی کلاسیک با Onyxia و Molten Core متمرکز بودیم، ولی تصمیم گرفته‌ایم که در مورد Dire Maul مدتی صبر کنیم. Maraudon هنوز در فاز اول است، زیرا در اصل در تاریخ 18 دسامبر 2004 منتشر شده بود، یعنی تنها دو هفته بعد از زمانی که اولین بازیکن به لول 60 دست پیدا کرد، ولی ما متوجه هستیم که Dire Maul متفاوت است. برخی lootهایی که می‌توانید از Dire Maul به دست آورید به قدری خوب هستند که می‌توانند پیشرفت در بازی را تحت تأثیر قرار دهند. ما به علاوه قصد داریم به خاطر همین دلایل برای انتشار Kazzak و Azuregos صبر کنیم.

سیستم افتخار و پاداش‌های PvP Rank

در حالی که فاز اول WoW Classic فاقد سیستم افتخار است، ولی این روند به کلی در فاز 2 عوض خواهد شد. شما قادر خواهید بود تا از طریق PvP در فضاهای باز تجهیزات و rank به دست آورید. در ذهن داشته باشید که Battlegrounds قبل از فاز 3 اضافه نخواهد شد و زمان قابل توجهی را برای افزایش rank از طریق سیستم افتخار باید صرف کنید.

بلیزارد گفته است که شاهد افزایش درخواست‌ها برای ارائه جزئیات PvP بوده است، بنابراین اطلاعاتی را در این مورد ارائه کرده است. همانطور که دنیای وارکرافت اصلی در سال 2004 منتشر شد، سیستم PvP رسمی در WoW Classic در آغاز وجود نخواهد داشت. البته شما قادر خواهید بود PvP بازی کنید و خبری از Dishonorable Kill نخواهد بود، پس می‌توانید آزادانه بازیکنان را بارها و بارها از پای درآورید.

این روند با عرضه‌ی فاز 2 عوض خواهد شد و سیستم افتخار به بازی اضافه خواهد شد که Honorable Kill، Dishonorable Kill و پاداش‌های PvP Rank را معرفی می‌کند. آیتم‌هایی که از پاداش‌های PvP Rank به دست می‌آورید، نسخه‌هایی از پچ 1.12 خواهد بود. به یاد داشته باشید که برای افزایش rank خود از طریق سیستم افتخار به زمان زیادی نیاز دارید.

در فاز سوم، Battlegrounds را معرفی خواهیم کرد: Alterac Valley و Warsong Gulch. نکته‌ای که باید اشاره کرد این است که به‌روزرسانی‌هایی نیز برای فروشندگان (vendors) در خلال انتشار پچ اصلی وجود داشت، بنابراین برخی آیتم‌ها بلافاصله در دسترس نخواهد بود. برای مثال، trinketهای Spell Penetration که به واسطه‌ی فروشندگان Warsong Gulch در دسترس بودند تا زمان انتشار پچ 1.9 معرفی نشدند، بنابراین این موارد را در فاز 5 به بازی اضافه خواهیم کرد.

Arathi Basin Battleground به همراه vendor خاص آن در فاز 4 اضافه خواهد شد. جالب خواهد که ببینیم چند نفر عقب می‌مانند تا از پرچم محافظت کنند.

نهایتاً در فاز 6، ما اهداف world PvP را در Silithus و Eastern Plaguelands خواهیم داشت که همزمان با Naxxramas اضافه خواهد شد.

مطلب قبلی راهنمای انتخاب بهترین نژاد برای هر کلاس در WoW Classic
مطلب بعدی لیست سرورهای WoW Classic: چگونه قلمرو خود را انتخاب کنیم
Print
64 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x