StarCraft II: Wings of Liberty

قهرمانی کره و چهارم شدن ایران در بازی‌های آسیایی 2018

قهرمانی کره و چهارم شدن ایران در بازی‌های آسیایی 2018
مهرداد ولی زاده
/ دسته ها: اخبار Starcraft 2

قهرمانی کره و چهارم شدن ایران در بازی‌های آسیایی 2018

ایران در بین بهترین بازیکنان استارکرفت 2 در آسیا، به مقام چهارم دست یافت

چو "Maru" سونگ جو بازیکن 21 ساله کره جنوبی توانست بدون باخت در مقابل رقبای خود، مدال طلای رشته استارکرفت 2 در بازی‌های آسیایی 2018 را از آن خود کند.

روز گذشته بازی‌های آسیایی 2018 با رقابت‌های رشته استارکرفت 2 با حضور شهریار شاکی ، نماینده کشورمان پیگیری شد. شاکی در اولین راند بازی‌ها توانست با شکست دادن نماینده اندونزی که میزبان مسابقات بود به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کند. در این راند بایستی با چو "Maru" سونگ جو که چندین دوره قهرمانی جهان را در کارنامه خود ثبت کرده است روبرو می‌شد و با تمام تلاشی که داشت در سه باخت پیاپی از صعود به فینال مسابقات بازماند. نماینده کشورمان در ادامه کار بایستی برای بازی رده‌بندی آماده می‌شد و با رقیب ویتنامی خود که با نام مستعار MeomaikA شناخته می‌شود، برای کسب مدال برنز روبرو می‌شد. این رویداد نیز با وجود اینکه بازی‌های نزدیک و نفس‌گیری را در پی داشت، با شکست نماینده ایران همراه بود و شهریار "DeMiGoD" شاکی در جایگاه چهارم این رقابت‌ها قرار گرفت.

 

شهریار "DeMiGoD" شاکی

 

فینال این رشته بین نمایندگان کره جنوبی و تایوان برگزار شد. این بازی بر خلاف راندهای دیگر بایسیتی با فرمت best-of-seven پیگیری می‌شد که چو "Maru" سونگ جو توانست با کسب نتیجه 4:0 در مقابل هوانگ یو "Nice" شیانگ به مقام اول و مدال طلای این رشته دست یابد.

 

براکت نهایی رشته استارکرفت 2 در بازی های آسیایی 2018

 

مقام بازیکن کشور تیم
اول Maru کره جنوبی  Jin Air Green Wings
دوم Nice تایوان  AfreecaTV Taiwan
سوم MeomaikA ویتنام  Dark Society Gaming
چهارم DeMiGoD ایران Iron Chain
پنجم-هشتم StrikE تایلند Alpha Red
پنجم-هشتم Jaquelton اندونزی -
پنجم-هشتم AmyPie سری‌لانکا -
پنجم-هشتم LIGHTWEIGHT قزاقستان 3D Clan

 

بازی‌های آسیایی 2018 برای اولین بار میزبان ورزش‌های الکترونیک (eSports) بوده است و این دوره از مسابقات به صورت نمادین برگزار خواهد شد. بدین معنی که هیچ کدام از مدال‌های کسب شده توسط شرکت کنندگان این بخش در امتیاز کشورها محاسبه نمی‌شود. ولی با توجه به اخبار منتشر شده و موفقیت بازی لیگ آف لجندز در زمان پخش بازی فینال مسابقات این دوره از بازی‌های آسیایی 2018 قرار است در سال 2022 شاهد حضور دوباره ورزش‌های الکترونیک و محاسبه مدال‌های کسب شده توسط بازیکنان در امتیاز کشورها باشیم.

این دوره از بازی‌های آسیایی با شش رشته Pro Evolution Soccer 2018، کلش رویال، هارت استون، استارکرفت 2، لیگ آف لجندز و آرنا آف ولور شامل می‌شود که ایران در دو رشته PES 2018 و استارکرفت 2، سه نماینده دارد. حسن پاجانی و رضا نوبخت سرکندی، نمایندگان کشورمان در رشته PES 2018، شنبه دهم شهریور به مصاف رقبای خود می‌روند.

مطلب قبلی بازی رده‌بندی، آخرین امید ایران برای کسب مدال در استارکرفت 2
مطلب بعدی پایان مرحله گروهی مسابقات WCS Global Final
Print
1369 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x