StarCraft II: Wings of Liberty

شهریار شاکی و یاسر کلالی فینالیست‌های منطقه غرب آسیا در WESG

شهریار شاکی و یاسر کلالی فینالیست‌های منطقه غرب آسیا در WESG
مهرداد ولی زاده
/ دسته ها: اخبار Starcraft 2

شهریار شاکی و یاسر کلالی فینالیست‌های منطقه غرب آسیا در WESG

نمایندگان ایران راهی فینال انتخابی غرب آسیا شدند

دومین راند مرحله انتخابی تورنومنت WESG منطقه غرب آسیا دقایقی پیش به پایان رسید و یاسر "XoneY" کلالی نماینده کشورمان مقام اول را کسب کرد. این در حالی است که شهریار "DeMiGoD" شاکی نیز در راند اول این مسابقات مقام اول را کسب کرده بود و هر دو بازیکن راهی فینال بخش انتخابی غرب آسیا در رشته Starcraft 2 شدند.

مجموعا در هر دو راند این دوره از مسابقات که مربوط به منطقه غرب آسیا بود 12 بازی برگزار شد که در راند اول شش بازیکن و در راند دوم هشت بازیکن حضور داشتند. بازیکنان بایستی بازی‌های خود را به صورت تک حذفی و با فرمت best-of-five پیگیری می‌کردند و تمامی راندها در همان روز به پایان می‌رسید. تمامی مراحل انتخابی غرب آسیا به صورت برخط و بر روی پلتفرم battlefy برگزار شد.

اولین راند مسابقات که هفته گذشته برگزار شد با تاخت و تاز شهریار "DeMiGoD" شاکی پیش رفت. این بازیکن مطرح کشورمان با کسب پیروزی در مقابل NIIN، Xoney و Saito به عنوان اولین فینالیست غرب آسیا در رشته Starcraft 2 مطرح شد. چیزی که شاید پیش از شروع مرحله انتخابی و با توجه به گذشته درخشان این بازیکن قابل پیش‌بینی بود. شاکی در کارنامه خود عناوین مهمی را به ثبت رسانده است که کسب مقام چهارم در بازی‌های آسیایی 2018 یکی از مهم‌ترین عناوین اخیر او به شمار می‌رود.

 

اولین راند انتخابی غرب آسیا در رشته Starcraft 2

 

دومین راند مرحله انتخابی غرب آسیا با حضور دوباره شاکی و دیگر نمایندگان کشور ایران ساعاتی پیش شروع شد. طبق قوانین این دوره از مسابقات در صورتی که DeMiGoD برای دومین بار پیاپی در در جایگاه اول این راند قرار می‌گرفت به عنوان قهرمان منطقه غرب آسیا معرفی و بایستی خود را برای WESG Final آماده می‌کرد. ولی با اینکه نام او در لیست بازیکنان حاضر در براکت این هفته ثبت شده بود، در اولین بازی خود حضور پیدا نکرد و به عنوان بازنده از دور مسابقات حذف شد. در سمت دیگر یاسر "Xoney" کلالی با کسب پیروزی در مقابل دیگر نمایندگان ایران در راندهای اول و دوم و کسب نتیجه 3:0 در فینال این راند به عنوان دومین فینالیست این رویداد راهی مرحله دوم بخش انتخابی غرب آسیا شد.

 

دومین راند انتخابی غرب آسیا در رشته Starcraft 2

 

زمان برگزاری بازی فینال با توجه به زمان‌بندی فشرده رشته‌های دیگر هنوز مشخص نیست و به زودی اعلام خواهد شد. دو نماینده کشورمان بایستی بعد از مشخص شدن زمان برگزاری بازی فینال برای کسب تنها سهمیه مرحله اصلی مسابقات WESG Final به صورت برخط(آنلاین) با یکدیگر رقابت کنند.

فصل جدید مسابقات World Electronic Sports Games که به اختصار WESG نامیده می‌شود با تغییرات زیادی همراه بوده است. به دلیل برگزاری مراحل انتخابی به صورت آنلاین شاهد کم شدن قابل توجه تعداد شرکت کنندگان در تمامی رشته‌ها هستیم. ولی با این حال با توجه به اینکه حضور نماینده ایران در رشته Starcraft 2 در مرحله اصلی مسابقات قطعی شده است باز هم جای امیدواری باقی است که می‌توانیم شاهد برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی ایران در این رویداد مهم بین‌المللی باشیم.

مطلب قبلی تاریخی جدید با نام Serral
مطلب بعدی نسخه 4.7.1 بازی Starcraft II منتشر شد
Print
1298 رتبه بندی این مطلب:
5/0

1 نظر در مطلب "شهریار شاکی و یاسر کلالی فینالیست‌های منطقه غرب آسیا در WESG" ثبت شده است

3
0

محمود

دمشون گرم

پرچم ایران بالاست

ایشالله توی خارج هم اول شن و گیم ایرانو بترکونن موفق باشین داداشیا

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x