StarCraft II: Wings of Liberty

ثبت نام مسابقات WESG China شروع شد، مناطق دیگر به زودی اعلام می‌شوند

ثبت نام مسابقات WESG China شروع شد، مناطق دیگر به زودی اعلام می‌شوند
مهرداد ولی زاده
/ دسته ها: اخبار عمومی

ثبت نام مسابقات WESG China شروع شد، مناطق دیگر به زودی اعلام می‌شوند

فصل 2018-2019 مسابقات WESG شروع شد. تیم برگزار کننده مسابقات World Electronic Sports Games با خبری که در توییتر خود منتشر کرد، شروع ثبت نام در چین را اعلام کرد. به زودی مناطق دیگر نیز بایستی تیم‌های ملی خود را جهت حضور در بزرگترین رویداد ملی الکترونیک اسپرتز جهان معرفی کنند.

کشور ایران نیز در سال گذشته در این رویداد حضور داشته است و یکی از معدود کشورهایی است که تیم ملی خود را به صورت مستقیم به مرحله WESG APAC ارسال می‌کند. سال گذشته کاروان تیم ملی الکترونیک اسپرتز ایران در چهار رشته Hearthstone، Counter Strike: Global Offensive، Starcraft II و Dota 2 راهی کشور چین شد. مرحله انتخابی تیم ملی ایران به همت انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک ایران، در شهر قم برگزار شد.

چندی پیش دبیر انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک در همایش ورزش‌های الکترونیک، هنر و رسانه خبر رایزنی با علی اسپورتز برای میزبانی مسابقات انتخابی WESG غرب آسیا در جزیره کیش را منتشر کرد. خبری که در صورت عملی شدن آن، ایران می‌تواند شانس برگزاری اولین رویداد بین‌المللی را در خاک این کشور تجربه کند. قطعا عملی شدن این موضوع، با توجه به اینکه خاورمیانه هنوز میزبان خوبی را برای برگزاری مسابقات بین‌المللی در زمینه ورزش‌های الکترونیک ندارد، چشم‌انداز جدیدی را به برگزار کنندگان و سرمایه‌گذاران این صنعت نشان می‌دهد.

مسابقات World Electronic Sports Games 2017 با مجموع جوایز 3,921,000.00 دلار با حضور چهار عنوان اصلی برگزار شد. این رویداد ملی از جمله رویدادهای مهمی است که بانوان را در سطح بین‌المللی پذیراست. سال گذشته شاهد حضور تیم‌های بانوان در دو رشته Counter Strke: Global Offensive و Hearthstone بودیم.

جنسیت رشته مجموع جوایز
آقایان Counter Strike: Global Offensive 1,500,000.00 دلار
آقایان Dota 2 1,500,000.00 دلار
آقایان Hearthstone 300,000.00 دلار
آقایان Starcraft II 400,000.00 دلار
خانم‌ها Counter Strike: Global Offensive 170,000.00 دلار
خانم‌ها Hearthstone 51,000.00 دلار

 

مسابقات WESG یکی از مهم‌ترین مسابقات موجود در سطح بین‌المللی است که شانس دیده شدن بازیکنان کشورهای مختلف، از جمله ایران را افزایش داده است. بازیکنان حرفه‌ای هر منطقه، برای کسب مقام قهرمانی و بالا بردن پرچم کشور خود، در این رویداد حضور پیدا می‌کنند. این رویداد از سه مرحله انتخابی تیم ملی، قهرمانی منطقه و مرحله اصلی تشکیل شده است. انتظار می‌رود که انتخابی تیم ملی ایران برای اعزام به مسابقات WESG APAC اواخر شهریور امسال برگزار می‌شود.

Print
2272 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

1 نظر در مطلب "ثبت نام مسابقات WESG China شروع شد، مناطق دیگر به زودی اعلام می‌شوند" ثبت شده است

2
0

Mute

Koja bayad sabte nam kard ?

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x