League of Legends

بازی League of Legends مرز یک میلیون بیننده در Twitch را در فینال بازی‌های آسیایی رد کرد

بازی League of Legends مرز یک میلیون بیننده در Twitch را در فینال بازی‌های آسیایی رد کرد
نوید زینل نیا

بازی League of Legends مرز یک میلیون بیننده در Twitch را در فینال بازی‌های آسیایی رد کرد

آیا Worlds هم به چنین رکوردی دست پیدا می‌کند؟

با وجود اخباری که در مورد کم شدن بودجه برای برگزاری مسابقات Worlds منتشر شد و همچنین رقابت بازی Fortnite در تعداد بازدیدکننده، امروز طرفداران League of Legends متوجه شدند که بازی موردعلاقه‌شان هنوز نمرده است، حداقل فعلا نمرده است.

در پی برگزاری فینال مسابقات آسیایی بین دو تیم کره و چین، تعداد بازدید کنندگان بازی League of Legends از مرز یک میلیون نفر بیننده به صورت همزمان، گذشت و تمام دنبال‌کنندگان Twitch را شگفت‌زده کرد. این به آن معنی است که یک میلیون نفر به صورت همزمان شاهد بالا بردن جام قهرمانی توسط جیان "Uzi" هائو برای دومین بار در تاریخ دوران حرفه‌‌ایش بودند. البته نه اینکه تمام آن یک میلیون نفر در حال تماشای بازی‌های آسیایی بودند، ولی بخش عمده آن را این مسابقات در بر گرفته بود.

حدث و گمان‌های زیادی در این مورد وجود دارد که چرا تعداد بازدید کنندگان تا این حد زیاد شده است. یکی از اصلی‌ترین دلیل‌ها می‌تواند شبکه ملی چین باشد. طبق گفته‌هایی که در Reddit منتشر شد، این کمپانی تلویزیونی در بازی‌های آسیایی حضور داشته، ولی بخش League of Legends را پوشش نداده است. از این رو، علاقمندان به دنبال جایی برای دنبال کردن بازی‌ها بودند و چه جایی می‌تواند از Twitch بهتر باشد؟

از طرفی دیگر، تمامی شبکه‌های چینی به دلیل پخش برنامه‌های سنتی خود و حمایت از CCTV، مسابقات را دنبال نکردند و بازهم به این نتیجه می‌رسیم که Twitch بهترین مکان برای طرفداران این بازی جذاب بود.

امیدواریم که این اعداد و ارقام به عنوان مدرک باقی بماند تا سال آینده، CCTV بازی‌های آسیایی را جدی بگیرد و به صورت انحصاری پخش کند، زیرا به اندازه کافی طرفدار دارد تا از پخش شدن‌ آن، هر دو طرف به سود برسند و راضی باشند.

 

منبع: dotesports
مطلب قبلی موفقیت بزرگ بازی لیگ آف لجندز در بازی‌های آسیایی 2018 و قهرمانی چین
مطلب بعدی جشن قهرمانی چینی‌ها بعد از بازی‌های آسیایی 2018 با دریافت جوایز رایگان در بازی
Print
689 رتبه بندی این مطلب:
5/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x