League of Legends

معرفی بازی League of legends

معرفی بازی League of legends

لیگ افسانه ها(Legends of league) یک بازی چند نفره آنلاین است که توسط شرکت riot games برای ویندوز و مک توسعه و انتشار داده شده است. این بازی به صورت نیمه رایگان ارائه شده و توسط تیم microtranactions پشتیبانی می شود و از بازی هایی همچون Warcraft III: The Frozen Throne mod  و  Defense of the Ancientsالهام گرفته شده است.

در لیگ افسانه ها بازیکنان نقش احضارکننده ای نامرئی را به عهده دارند که قهرمانی را با توانایی های منحصر به فرد در مبارزه با دیگر تیم هایی که توسط اشخاص یا کامپیوتر کنترل می شوند؛ هدایت می کند. هدف بازی معمولا از بین بردن ساختار اصلی و اتحاد میان تیم هاست، ساختاری که nexus نامیده می شود و در مرکزی محافظت شده توسط سازه های دفاعی قرار گرفته است. هرچند حالت های دیگری هم برای بازی وجود دارد. هر بازی لیگ افسانه ها جدا از هم است؛ بازی با تمام قهرمانان آغاز می شود. با اینکه در طول بازی آن ها در حال ضعیف تر شدن هستند ولی با جمع کردن آیتم های مختلف و همچنین کسب تجربه قدرت شما افزایش پیدا می کند. قهرمانان و فضای بازی آیتم های مختلقی از جمله تخیلات، توهمات و ترسی جذاب را با هم تلفیق می کنند.

بازی لیگ افسانه ها در سال 2009 دقیقا بعد از انتشار بسیار مورد استقبال قرار گرفت و از آن زمان به بعد توسط علاقمندان فعال و گسترده خود، محبوبیتش را به خوبی میان عموم مردم گسترش داده است. در ژوئیه 2012 لیگ افسانه ها در شمال آمریکا و اروپا بیشترین زمان بازی کردن را در میان بازی های کامپیوتری و بر حسب ساعت از آن خود کرد. در ژانویه 2014 بیش از 67 میلیون نفر در ماه، 27 میلیون در روز و بیش از 7.5 میلیون نفر در زمان بیشترین ترافیک و به طور همزمان لیگ افسانه ها بازی کردند. این بازی بیشترین بازتاب را در جوامع رسانه ای روی پلتفرم های مختلف مانند YouTube  و  Twitch.tv  نسبت به دیگر بازی ها داشته است و به طور مرتب رتبه اول را برای بیشترین ساعت تماشا به دست آورده است. در سپتامبر 2016 شرکت تولید کننده تخمین زد در هر ماه بیش از 100 میلیون کاربر فعال در بازی وجود دارد. محبوبیت بازی آن را به سمت دیگر استفاده های تجاری مانند اسباب بازی ها، لوازم جانبی، پوشاک و همچنین تبدیل شدن به دیگر رسانه ها مانند فیلم های موسیقی، سریال های اینترنتی، مستندات و کتاب هدایت کرده است.

لیگ افسانه ها دارای صحنه ی رقابتی فعال و گسترده ای است. در شمال آمریکا و اروپا، riot games سری مسابقات قهرمانی لیگ را برنامه ریزی کرده است که به ترتیب در لس آنجلس و برلین برگزار شد. این سری مسابقات شامل 10 تیم حرفه ای در هر قاره می شود. مسابقات مشابهی نیز در مناطق مختلفی همچون چین، کره جنوبی، تایوان و جنوب شرق آسیا وجود دارد. این مسابقات منطقه ای همزمان با پایان مسابقات جهانی به پایان رسید. سری مسابقات جهانی در سال 2017 بیش از 60 میلیون تماشاگر منحصر به فرد و مجموع جوایزی به ارزش 4 میلیون دلار داشت. بازی های نهایی نیم فصل 2018 با داشتن بیش از 127 میلیون تماشاگر منحصر به فرد به پر بیننده ترین مسابقه اینترنتی در تاریخ تبدیل شد.

معرفی شرکت سازنده

رایت گیمز (به انگلیسی: Riot Games) یک توسعه‌دهنده بازی، ناشر بازی ویدئویی و برگزارکننده مسابقات ورزش الکترونیکی است که در سال ۲۰۰۶ تأسیس شد. دفتر اصلی آنها در لس آنجلس است و دفاتر دیگری در شهرهای برلین، برایتون،دوبلین، هنگ کنگ، استانبول، مکزیکو سیتی، مسکو، ایالت نیویورک، سنت لوئیس، سانتیاگو، سائو پائولو، سئول، شانگهای، سنگاپور، سیدنی، تایپه و توکیو دارند.

این شرکت بیشتر برای انتشار بازی لیگ افسانه‌ها شهرت دارد و این بازی را در تاریخ ۲۷ اکتبر ۲۰۰۹ در اروپا و آمریکای شمالی عرضه کرد. درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۲ میلیارد دلار بود.

سیستم مورد نیاز برای بازی لیگ آو لجندز (League of legends)

سیستم پیشنهادی

 • CPU: 3 GHz processor
 • Video Card: Nvidia GeForce 8800/AMD Radeon HD 5670 or equivalent video card
 • RAM: 2 GB of RAM (4 GB of RAM for Windows Vista and higher)
 • OS: Windows XP SP3, Windows Vista, Windows 7, Windows 8.1, or Windows 10
 • Disk Space: 12 GB available hard disk space
 • Direct X: DirectX v9.0c or better

حداقل سیستم مورد نیاز

 • CPU: 2 GHz processor
 • Video Card: Shader version 2.0 capable video card
 • RAM: 1 GB RAM (2 GB of RAM for Windows Vista and newer)
 • OS: Windows XP (Service Pack 3 ONLY), Windows Vista, Windows 7, Windows 8, or Windows 10
 • Disk Space: 8 GB available hard disk space
 • Direct X: DirectX v9.0c or better

آخرین اخبار بازی لیگ آو لجندز

روش بازی

لیگ افسانه ها یک بازی آنلاین چند نفره و سه بعدی است. در حال حاضر بازی شامل سه حالت می شود: محبوب ترین حالت، حالتی است که دو تیم با پنج قهرمان با سه خط در جنگلی گسترده مبارزه می کنند(Summoner's Rift). حالتی دوم حالتی است که تیم ها با سه قهرمان و با دو خط مبارزه می کنند(The Twisted Treeline). و حالت سوم حالتی است که با الهام از بازی محبوب All Random All Mid، The Abundance ایجاد شده و دارای دو تیم با پنج قهرمان است که با یک خط واحد مبارزه می کنند(Howling Abyss). 

حالت دیگری از بازی به نام The Crystal Scar هم در حال حاضر حذف شده است. بازیکنان با هم رقابت می کنند و مسابقه به طور میانگین بین 20 تا 60 دقیقه طول می کشد. در تمامی حالات بازی، بازیکنان با همکاری با هم برای رسیدن به پیروزی نهایی تلاش می کنند. معمولا پیروزی با عبور از سد دفاعی رقیب که قلعه یا برج نامیده می شوند و خراب کردن ساختمان اصلی که nexus گفته می شود به دست می آید.

در تمامی حالت های بازی، بازیکنان کاراکترهایی را کنترل می کنند که قهرمان نامیده می شوند؛ دارای توانایی های منحصر به فردی هستند که برای هر بازی انتخاب یا اختصاص داده شده اند. بازیکنان هر بازی را با سطحی پایین آغاز می کنند و با کسب تجربه در طول مسابقه به بالاترین سطح ممکن یعنی 18 دست پیدا می کنند. ارتقا پیدا کردن قهرمانان در بازی به بازیکنان اجازه می دهد که توانایی هایی خاصی از قهرمانان را فعال می کند و به روش های منحصر به فرد مختلفی هر کاراکتر را تقویت کنند. اگر یکی از قهرمانان تمامی انرژی خود را از دست بدهد، آن کاراکتر حذف می شود ولی بعد از گذشتن زمانی مشخص به طور اتوماتیک در پایگاه خود احیا می شود. همچنین بازیکنان بازی را با مقدار اندکی طلا آغاز می کنند که البته به روش های مختلفی می توانند طلای خود را افزایش دهند: مثلا با کشتن کاراکترهای غیرمجاز که هیولا یا جانور گفته می شوند؛ با کشتن یا کمک به کشتن دشمنان؛ با تخریب ساختار های دفاعی دشمنان؛ مقاوت مداوم برای مدتی مشخص؛ و با تبادل آیتم های منحصر به فرد یا توانایی های قهرمانان. این طلا در طول بازی برای خرید آیتم های متفاوتی استفاده شود که به طرق مختلف باعث ارتقا توانایی های قهرمان و سطح بازی می شود. تجربه  قهرمانان، طلای بدست آمده و آیتم های خریداری شده مربوط به همان مسابقه می شود و به مسابقه بعدی انتقال داده نمی شود. پس تمامی بازکنان بازی را با سطح نسبتا برابری نسبت به یکدیگر آغاز می کنند.

همچنین در طول بازی بازیکنان جوایزی را دریافت می کنند که این جوایز به حساب کاربری آن ها اعمال می شود. حساب کاربری بازکنان از سطح یک آغاز می شود و ارتقا آن در طول بازی انجام می شود. سطح بازیکن از سطح کاراکتر ها جداست. برای مثال هر دو بازکنی که سطح حساب کاربری آن ها 30 و 5 است؛ مسابقه ی جدید را با کاراکتری در سطح 1 آغاز می کنند. از سال 2009 تا 2017 بالاترین سطح حساب کاربری بازیکنان 30 بوده است و در حینی که بازکنان پیشرفت کرده اند آنها محتوا و توانایی های اضافی بازی و قهرمانان را فعال کرده اند. در نوامبر 2017 این سیستم بازنگری شد. در این بازنگری محدودیت سطح 30 و سیستم ارتقا بازیکنان بر حسب سطح حساب کاربری آن ها حذف شد. انجام مسابقات و بالا رفتن سطح بازیکنان وضعیت اسانس آبی را به همراه دارد(در سال های 2009 تا 2017 نقاط موثر گفته میشد). از اسانس آبی برای فعال کردن ویژگی های بازی، به عنوان ارز رایج در ازای پول واقعی استفاده می شود.

حساب های کاربری بر اساس سیستم ELO و با تنظیمات اختصاصی رتبه بندی می شوند. از این رتبه بندی به صورت خودکار برای هم مسابقه کردن افرادی که سطح نزدیکی به همدیگر دارند استفاده می شود.