General

ماده سیزده قوانین کپی‌رایت برای Twitch دردسر ساز شد

ماده سیزده قوانین کپی‌رایت برای Twitch دردسر ساز شد
ادوین آزادمهر
/ دسته ها: اخبار عمومی

ماده سیزده قوانین کپی‌رایت برای Twitch دردسر ساز شد

قوانین جدید پارلمان اروپا

سازندگان برنامه توییچ در روز‌های گذشته پیامی از شرکت Emmett Shear دریافت کردند که از احتمال شروع فیلتر یا سانسور شدن این برنامه در اروپا خبر میداد.

در ماه سپتامبر پارلمان اروپا ماده سیزده قوانین کپی رایت را تصویب کرد که طی آن توییچ میبایست قوانین کپی رایت خود در برابر برنامه توییچ را رعایت کند و با وجومد این قانون برخورد‌های زیادی با این برنامه و برنامه‌های مشابه خواهد شدو باید دید که این ماده‌ی جدید چه اتفاقاتی را در پیش خواهد داشت.

هدف اصلی ایجاد این ماده در قوانین کپی رایت کمک موثرتر به افراد توسعه دهنده است که بتوانند رشد پروژه آنلاین خود را شاهد باشند اما با این وجود حتی موافقان این ماده هم خواستار راه‌های بهتری هستند تا این قانون منصقانه تر و بدون نگرانی طرفداران هیچ برنامه‌ای اعمال شود.

مشکل اصلی بسیاری از استریمر‌ها با این قانون این است ظاهرا تمامی استریمر‌های برای ادامه کار خود نیاز به کسب مجوز کپی رایت هستند و در صورتی که این موضوع انجام نشود سازندگان برنامه توییچ و خود استریمر شامل مجازاتی خواهند بود و نکته جالب توجه این است که کاربران برنامه youtube نیز شامل این قانون میشوند و با این اوضاع مشکلات زیادی برای کاربران و گیمر‌های اروپا پیش خواهد آمد و همچنین بازیکنان زیادی از سراسر جهان سانسور خواهند شد.

مثال کامل‌تر برای ماده سیزده این است که اگر شخصی در فضای مجازی مانند توییچ و یا youtube فایلی را منتشر کند برای ادامه فعالیت خود باید ثابت کند که محتوای منتشر شده توسط او ساخته شده و کپی برداری نیست. همچنین استریمر‌ها و یا ویدیو سازان کشور‌های دیگر در صورتی که این موضوع را ثابت نکنند دیگر اجازه فعالیت در اروپا را ندارند و کانال آنان در این کشور مسدود خواهد شد.

این ماده‌ی جدید در حال حاضر در حال رای گیری شدن در میان همه‌ی اعضای پارلمان است و باید دید که در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

مطلب قبلی پربازدیدترین کانال‌ها در توییچ در هفته‌ای که گذشت
مطلب بعدی پربازدیدترین عناوین توییچ در ماه January
Print
891 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x