General

شاکی، پاجانی و نوبخت نمایندگان ایران در بازی‌های آسیایی 2018

شاکی، پاجانی و نوبخت نمایندگان ایران در بازی‌های آسیایی 2018
مهرداد ولی زاده
/ دسته ها: اخبار عمومی

شاکی، پاجانی و نوبخت نمایندگان ایران در بازی‌های آسیایی 2018

بازیکنان برتر غرب آسیا مشخص شدند. ایران در دو رشته Starcraft II و PES 2018 راهی بازی‌های آسیایی 2018 خواهد شد. با مجله ورزش‌های الکترونیک همراه باشید.

مجموعا 27 کشور در بخش انتخابی بازی‌های آسیایی 2018 (بخش eSports) شرکت کردند که ایران نیز در چهار رشته نماینده داشت. بازیکنان کشور ایران در چهار رشته League of Legends، Hearthstone، Starcraft و PES 2018 به رقابت پرداختند که در پایان آقایان پاجانی و نوبخت در رشته PES18 و شهریار شاکی در رشته Starcraft II با غلبه بر رقبای خود و صدرنشینی در گروه، جواز حضور در مرحله اصلی را کسب کردند.

خبر خوب برای بازیکنان تیم ملی ایران در بازی‌های آسیایی 2018، پاداش‌هایی است که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با اعلام میزان جوایز بازیهای آسیایی گفت: 

بر اساس مصوبه ستاد عالی بازی‌های آسیایی جاکارتا برای مدال طلا در رشته‌های انفرادی ۱۶۰ سکه، مدال نقره ۸۰ و مدال برنز ۴۰ سکه بهار آزادی به عنوان پاداش داده خواهد شد و برای رشته‌های تیمی این میزان نصف می‌شود یعنی اگر تیم والیبال یا بسکتبال قهرمان شود مطابق مصوبه ۸۰ سکه بهار آزادی به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

داورزنی ادامه‌ داد:

البته به جز پاداش پای سکوی کمیته ملی المپیک که میزان آن را خود کمیته‌ اعلام می‌کند ما در وزارت ورزش و جوانان تسهیلات دیگری برای قهرمانان این دوره از بازی‌ها نظیر شرایط استخدام و تحصیل و همین طور طرح سرباز قهرمان در نظر گرفته‌ایم.

جاکارتا، پایتخت اندونزی از 27 مرداد ماه امسال میزبان بازیکنان آسیا خواهد بود.

مطلب قبلی تخفیفات تابستانه استیم شروع شد
مطلب بعدی چهاردهمین فصل بازی Diablo 3 در همین نزدیکی است
Print
1589 رتبه بندی این مطلب:
4/9

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x