General

تفاوت میان دو بازی Fortnite و Apex Legends

تفاوت میان دو بازی Fortnite و Apex Legends
ادوین آزادمهر

تفاوت میان دو بازی Fortnite و Apex Legends

رقابت بزرگ غول‌های سبک بتل رویال !

بازی Apex Legends در این چند هفته آغازین انتشار خود توانست تمامی رقبای خود در این سبک بازی را شکست بدهد و با داشتن برتری‌هایی رقیب اصلی خود یعنی Fortnite را از نظر بازدید و بازیکن کنار بزند. بر خلاف تصور عموم این بازی تفاوت هایی با رقیب خود دارد که در ادامه مطالب این تفاوت‌ها را با هم مقایسه خواهیم کرد.

اولین فرق این دو بازی در جهت هنری این بازی ست که تفاوت بزرگی با یکدیگر دارند. بازی Apex بیشتر در سبک کارتونی ساخته شده است و همچنین از نظر طراحی کاراکترها تفاوت‌های زیادی با فورتنایت دارد.

همچنین Apex در دنیای بازی تایتان فال طراحی شده است و حتی ساختمان های این بازی با نسخه‌های پیشین این بازی مطابقت دارد. به دلیل وجود موارد ذکر شده این بازی برای بازیکن کمی واقعی به نظر میرسد و میتواند مخاطب را به خود جذب کند.

از سمتی دیگر ساختار فورتنایت بیتشر انیمیشنی است و همیشه شاهد پیدایش شخصیت‌هایی در این بازی هستیم. این بازی حس واقعی بودن را به بازیکن نمیدهد اما استایل مخصوص و جذاب این بازی را نمیتوان انکار کرد. در نتیجه میگفت استایل هر دو بازی عالی است و انتخاب بهترین، تنها بستگی به سلیقه بازیکن دارد.

تفاوت بعدی این دو بازی در ساختمان‌ها و توانایی هاست که در این زمینه میتوان گفت فورتنایت واقعا عالیست چرا که نیاز این بازی به داشتن مهارت بیلد کردن و حمله کردن بازی را برای گیمرها جذاب میکند در صورتی که بازی Apex این قابلیت را ندارد و گاهی واقعا این یکنواختی ممکن است بازیکن را از ادامه بازی منصرف کند. فورتنایت با برتری خود در این زمینه باعث شده تا شلیک کردن و کشتن ساده کنار برود و بازیکنان با بیلد کردن و بازی کردن در زمین و آسمان بازی مهیج تری را تجربه کنند. در نتیجه این موضوع را زمانی بهتر احساس خواهید کرد که بازی کردن بازیکن‌های حرفه‌ای این بازی را تماشا کنید.

اما از طرفی دیگر Apex سیاست جالبی را در این رابطه به پیش گرفته که طی آن هر کاراکتر این بازی دارای قدرت‌های خاص خود است که این موضوع این بازی را کمی شبیه به Overwatch هم کرده است

همچنین بر خلاف بازی فورتنایت این بازی دارای حرکاتی خاص برای هر کاراکتری است که این موضوع میتواند به نوعی این بازی را برای گیمر مهیج تر کند. در نتیجه اگر بازی کردن در آسمان و زمین را با هم دوست دارید فورتنایت همچنان گزینه خوبی است اما در نظر داشته باشد که بر خلاف فورتنایت Apex گرچه بازی در آسمان را ندارد اما شخصیت‌های متغیری دارد که میتواند شمارا حسابی سرگرم کند و مانند همیشه این موضوع نیز از مواردی است که به سلیقه گیمر بستگی دارد.

از دیگر فرق‌های این بازی میتوان به  قابلیت تک نفره بودن فورتنایت اشاره داشت در صورتی که Apex تنها با گروهی بازی کردن تعربف شده است. گرچه نمیتوان این موضوع را نقطه قوت یا ضعف این بازی دانست اما کاربران زیادی نسبت به این موضوع  واکنش داشته‌اند و سازنده این بازی در جواب کسانی که تقاضای مود تک نفره این بازی داشته اند اعلام کرده است که هنوز در این مورد تصمیمی گرفته نشده است.

اما این موضوع نمیتواند باعث حوصله سر بر شدن این بازی شود و همچنان با نبودن امکان بازی تک نفره این بازی نقاط قوتی در این زمینه دارد و میتوان گفت که بازی کردن با دوستان و بازی‌ گروهی خود از تجربه‌های خوب یک گیمر میباشد.

باید در نظر داشت که شبیه بودن این بازی به Overwatch و حضور شخصیت های ساپورت و هیلر در این بازی باعث میشود که بازی گروهی و تک نفره بازی نکردن این بازی را برای بازیکن خواستنی تر کند و میتوان گفت که این موضوع هوش بالای سازندگان این بازی را میرساند. اما اگر طرفدار بازی گروهی و تیمی نیستید باید گفت که باید به فورتنایت بازی کردن خود ادامه دهید.

در آخر گفت انجام این دو بازی تجارب مختلفی از این بازی را به شما میدهد و هر دو بازی از جهات مختلفی برتری‌های خاص خود را دارند و در نهایت این سلیقه بازیکن است که همه چیز را مشخص میکند. همچنین باید گفت که تجربه هر دو بازی میتواند لحظات شادی را برای ما بسازد و باید در نظر داشت که روزی‌ هم فورتنایت موفق به کنار زدن بازی PUBG شد اما از طرفداران بازی PUBG هیچگاه کم نشد و هنوز هم این بازی از پرطرفدار ترین بازی‌های سبک بتل رویال در جهان است. همچنین هدف ما از این متن بزرگ کردن و برتر دانستن بازی‌ای به بازی دیگر نیست و هر دو بازی از محبوب ترین‌های دنیا هستند پس بعد از خواندن این متن میتوانید با توجه به سلیقه خود بازی مورد نظر را انتخاب و از بازی کردن بازی مورد نظر نهایت لذت را ببرید.

نظر شما چیست؟ کدام بازی را بیشتر میپسندید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

مطلب قبلی چین ورزش‌های الکترونیک را به عنوان یک حرفه شناخت
مطلب بعدی بازیکنان بازی Apex Legends به 25 میلیون رسید
Print
2727 رتبه بندی این مطلب:
3/5

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x