General

آیا مجموع جوایز The International رکورد Fortnite World Cup را خواهد شکست؟

آیا مجموع جوایز The International رکورد Fortnite World Cup را خواهد شکست؟
امین حسین پور
/ دسته ها: اخبار Dota2

آیا مجموع جوایز The International رکورد Fortnite World Cup را خواهد شکست؟

مبلغ جایزه مسابقات The International 2019 در حال نزدیک شدن به رقم کلان 30 میلیون دلاری تورنمنت Fortnite World Cup است و به نظر می‌رسد که می‌تواند از آن فراتر برود.

مسابقات The International بزرگ‌ترین رویدادی است که هر ساله برای بازی Dota 2 برگزار می‌شود. 18 تیم از سراسر جهان یک سال تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا امتیازات DPC خود را بالا ببرند، با امید به اینکه بزرگ‌ترین جایزه مسابقات دوتا را نصیب خود کنند.

در سال‌های اخیر، تیم‌های برنده بیش از 11 میلیون دلار جایزه دریافت کرده‌اند، چرا که طرفداران پس از انتشار بتل پس توسط Valve بیش از 25 میلیون دلار جذب سرمایه داشته‌اند. رقابت‌های The International به لحاظ سوابق مجموع جوایز جلوتر از حریف ایستاده، اما Fortnite آن را تحت فشار قرار داده است. با این حال، طرفداران دوتا در تلاش هستند تا بازی آن‌ها در صدر قرار بگیرد.

همانطور که در یکی از پست‌های قبلی اشاره شد، مبلغ فعلی جایزه مسابقات The International از مرز 28 میلیون دلار عبور کرده و بالغ بر حدود 29 میلیون دلار است. این رقم در حال حاضر از مجموع جایزه مسابقات سال گذشته پیشی گرفته است که اندکی بیش از 25.5 میلیون دلار بود.

البته، رقم فعلی نزدیک به 29 میلیون دلار فاصله تنها یک میلیون دلاری نسبت به Fortnite World Cup را نشان می‌دهد. فینال این مسابقات در تاریخ 26 ژولای برگزار شده و به پایان خواهد رسید، یعنی حدود چهار هفته قبل از اتمام مرحله جذب سرمایه جمعی یا crowdfunding برای مسابقات The International امسال.

با توجه به اینکه هنوز حدود یک ماه دیگر زمان باقیست، پیش‌بینی می‌شود که رقم مجموع جوایز رقابت‌های Dota 2 با عبور از مرز 30 میلیون دلار رکورد جایزه این عنوان محبوب سبک بتل رویال را بشکند. Valve هنوز سومین بخش از مجموعه Immortal Treasure را منتشر نکرده است که پس از انتشار باعث بالا رفتن زیادتر رقم جایزه مسابقات The International در سال‌های گذشته شده است.

اگرچه طرفداران مطمئن نیستند که چه زمانی توسعه‌دهندگان این آیتم‌ها را منتشر خواهند کرد، ولی آن‌ها قطعاً با خرید این آیتم‌های تزئینی به افزایش مبلغ جایزه مسابقات کمک خواهند کرد. به نظر می‌رسد که Dota احتمالاً همچنان به تخت پادشاهی تکیه خواهد زد، مگر اینکه Epic Games تصمیم بگیرد تا مبلغ جایزه مسابقات Fortnite World Cup را افزایش دهد.

Print
340 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x