FIFA

چین ورزش‌های الکترونیک را به عنوان یک حرفه شناخت

چین ورزش‌های الکترونیک را به عنوان یک حرفه شناخت
ادوین آزادمهر
/ دسته ها: اخبار عمومی

چین ورزش‌های الکترونیک را به عنوان یک حرفه شناخت

موقعیت بهتر برای بازیکنان چینی

در روز‌های گذشته خبر خوشی در یکی از پر جمعیت‌ترین کشورهای دنیا منتشر شد که طی آن ورزش‌های الکترونیک به عنوان یک حرفه به طور رسمی در این کشور شناخته شد.

این خبر در 25 ژانویه توسط وزارت امور منابع انسانی و امنیت اجتماعی چین  منتشر شد که طی آن 15 حرفه جدید به عنوان حرفه‌های رسمی این کشور معرفی شدند و ورزش‌های الکترونیک یکی از این حرفه‌ها بود.

به گفته CMHRSS، اصطلاح "esports professional" برای بازیکنانی است که در مسابقات esports رقابت می کنند، در رویدادهای esports رقابت می کنند یا با بازیکنان حرفه ای دیگر تمرین می کنند.

علاوه بر این، CMHRSS اشاره کرد که "بوست اکانت" یکی از مشاغل اصلی همراه این حرفه است و این در حالی است که  بوست اکانت و تقلب در LOL، Overwatch و تعدادی از عناوین دیگر جرم محسوب میشود. فقدان ارتباط بین دولت چین و صنعت esports می تواند دلیلی باشد که همه‌ی افراد گیمر نسبت به موضوع اشاره شده و این نوع جرایم خواستار تغییراتی باشند.

البته باید به خاطر داشت که دولت چین همیشه نسبت به موضوع چیت و بوست اکانت سختگیری داشته و همیشه بر این اعتقاد بوده که این گونه اعمال به بازی و بازیکنان یک بازی صدمه بزرگی وارد میکند چرا که در سال 2015 شاهد بن شدن موقتی بازیکن XIAN از بازی LOL به خاطر بوست شدن اکانتش بودیم و همچنین دیدیم که بوست اکانت بازی Overwatch در سال 2018 در این کشور به کلی منع شد.

در کل این کشور و سازمان‌های مربوط به گیمینگ تا به الان نسبت به بوست اکانت چراغ سبزی نشان نداده‌اند و و شغل گیم در صورتی به عنوان حرفه یک شخص شناخته میشود که شخصه مربوطه در مسابقات حاضر شود و یا مربی تیمی باشد و اشخاصی که بوستر به حساب می‌آیند دخیل این حرفه نمیشوند. اما خبر خوب برای بازیکنان چینی با رسمی شدن این حرفه این است که از راه گیم درامد بیشتری خواهند داشت و میتوانند آزادانه تر از قبل به فعالیت خود ادامه دهند.

Print
1731 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x