FIFA

فدراسیون المپیک آلمان: ورزش های الکترونیک وجود ندارد !

فدراسیون المپیک آلمان: ورزش های الکترونیک وجود ندارد !
ادوین آزادمهر
/ دسته ها: اخبار Dota2

فدراسیون المپیک آلمان: ورزش های الکترونیک وجود ندارد !

مخالفت‌های روز افزون

در سال‌های گذشته شاهد صحبت‌های زیادی در مورد اضافه شدن ورزش‌های الکترونیک به المپیک بودیم که همیشه این موضوع با نظر منفی همه مواجه میشد. در حال حاضر با وجود گذشت حداقل یکسال همچنان با این موضوع مخالفت میشود و گفته میشود که بازی‌های کامپیوتری به دلیل داشتن خشونت برای مسابقات مناسب نیستند. همچنینی رییس فدراسیون مسابقات المپیک آلمان در مصاحبه‌ای اعلام کرده که وجود ورزش‌های الکترونیک در المپیک منتفی است و برنامه‌ای راجع به این موضوع در دستور کار نیست. همچنین ازاینگونه مخالفت‌‌ها از سمت افرادی مانند Beuth نیز شاهد بودیم و با حمایت از اینکه ورزش‌های الکترونیک در المپیک جایی نداشته باشند در مصاحبه‌ای گفت که این رشته هیچ ارتباطی ندارد و نباید بازی‌های کامپیوتری را به عنوان ورزش شناخت.

جالب است بدانید که فدراسیون مسابقات المپیک در آلمان حتی قانونی را برای محدود کردن ورزش‌های اکترونیک تصویب کرده که طبق مصوبه گفته شده است که :

پیشرفت ورزش‌های الکترونیک بسیار مهم است چرا که این فعالیت به کار ثابت بخشی از قشر جوان در جهان تبدیل شده است اما این رشته نمیتواند به عنوان ورزشی جداگانه فعالیت داشته باشد چرا که این موضوع طبق معیار‌های ما محسوب نمیشود.

با اینکه دولت آلمان و فدراسیون المپیک با ورزش‌های اکترونیک بی رحمانه رفتار میکنند اما نباید فراموش کنیم که بسیاری از افراد مانند وزیر خارجه آلمان حمایت خود از این ورزش را اعلام کرده‌اند و حنی این شخص در توییتر خود اعلام کرده بود که ورزش‌های الکترونیک خود نوعی ورزش حساب میشوند.

Print
993 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x