FIFA

روش پایین آوردن لگ هنگام ضبط بازی

روش پایین آوردن لگ هنگام ضبط بازی
ادوین آزادمهر
/ دسته ها: سخت افزار

روش پایین آوردن لگ هنگام ضبط بازی

مواردی که شاید در حل مشکل شما موثر باشد

در ابتدا باید گفت که بهترین برنامه برای ضبط کردن بازی و یا هر چیزی برنامه Bandicam است چرا که کارکرد این برنامه به کارکرد کامپیوتر شما وابسته است و در نتیجه بهترین کیفیت ممکن ضبط کردن برنامه را به شما تحویل میدهد.

مهم‌ترین عوامل در ضبط کردن بازی یا برنامه به ترتیب GPU , CPU , RAM هستند اما اگر سیستم مناسبی برای ضبط برنامه‌ها ندارید میتوانید در ادامه این مطلب مشکل خود را حل کنید.

در مرحله اول رزولوشن ویدیو را در بازی یا برنامه خود پایین بیاورید. برای این کار میتوانید به تنظیمات بازی یا برنامه خود مراجعه کنید و در صورت وجود این مورد تا حد ممکن رزولوشن را کمتر کنید و یا حتی بازی یا برنامه را در حالت Windowed Mode اجرا کنید چرا که این عمل باعث بالا رفتن FPS و کمتر شدن لگ میشود.

در مرحله دوم میتوانید تنظیمات برنامه Bandicam خود را به شکل زیر تغییر دهید.

میتوانید سایز ویدیو را در تغییرات برنامه تغییر دهید و به نصب برسانید که این مورد نه تنها به کیفین ویدیو اضافه میکند بلکه از لگ شدن ویدیو نیز جلوگیری میکند.

همچنین میتوانید Fps را از 30 به 15 تغییر دهید که تغییر این مورد از کند شدن سیستم هنگام ضبط جلوگیری میکند.

در ادامه نیز میتوانید کیفیت ویدیو را از 80 به 50 تغییر دهید که گرچه این تنظیم از کیفیت ویدیو کم میکند اما به داشتن ویدیو بهتر و بدون لگ کمک شایانی خواهد کرد.

در قسمت Codec نیز میتوانید به جای MPEG از PCM استفاده کنید که گرچه این تنظیم حجم ویدیو را بیشتر میکند اما به داشتن ویدیو بدون لگ کمک بزرگی خواهد کرد. همچنین اگر سیستم شما از Encoder مدل H.264 پشتیبانی میکند میتوانید از این تنظیم استفاده کنید که اطلاعات بیشتر در مورد تنظیم در سایت Bandicom موجود است .

در مرحله سوم میتوانید از hardware-accelerated H.264 encoder بندی کم استفاده کنید. اگر از آخرین نسخه کارت گرافیک‌ها و سی پی یو ‌های شرکت اینتل استفاده میکنید میتوانید در سایت بندیکم اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

در مرحله چهارم در صورتی که از کارت گرافیک‌های شرکت Nvidia استفاده میکنید به تنظیمات کارت گرافیک خود بروید و تنظیمات این برنامه را بر روی Prefer Max Performance قرار دهید. در صورتی که از game recording mode استفاده میکنید این آپیشن را بر روی بازی خود پیاده کنید و اگر از Screen recording mode استفاده میکنید از این آپشن بر روی برنامه بندی کم استفاده کنید.

در مرحله پنجم میتوانید کارت گرافیک خود را بر روی اسلات اولیه مادربرد خود نصب کنید.

در مرحله ششم میتوانید در صورتی که از Game recording استفاده میکنید به Screen recording تغییر کاربری دهید وبالعکس.

در مرحله هفتم میتوانید Secondary Sound Device خود را غیر فعال کنید. این غیر فعال سازی از برنامه بندیکم قابل اجراست و با انجام این کار هیچ کمبود کیفیتی در صدا و ویدیو ایجاد نمیشود.

در مرحله آخر نیز اگر مراحل بالا جوابگو نبود میتوانید با تعویض ویندوز خود به ویندوز 8 یا 10 لگ کمتری را هنگام ضبط ویدیو داشته باشد و اگر با تعویض ویندوز نیز این مشکل حل نشد باید کارت گرافیک یا سی پی یو خود را تعویض کنید تا کارایی بیشتری را از کامپیوتر خود شاهد باشد و در انجام کارهای این چنینی مشکلی نداشته باشید.

Print
2770 رتبه بندی این مطلب:
3/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x