Dota 2

Redeye - فرصت‌ها کجا هستند؟

Redeye - فرصت‌ها کجا هستند؟
نوید زینل نیا
/ دسته ها: اخبار Dota2

Redeye - فرصت‌ها کجا هستند؟

طبق گفته Redeye; زمان آن رسیده است که به مناطق جدید این فرصت را بدهیم تا در مسابقات Major شرکت کنند. او در گفت‌و‌گویی که با Luckbox داشت به مناطقی از جهان اشاره کرد که بازیکنان و استعدادهای زیادی در آن‌ها وجود دارند، ولی فرصت نشان دادن خودشان را پیدا نکرده اند.

 

مرغ و تخم‌ مرغ

ما از او سوال کردیم که آیا اضافه کردن منطقه‌های دیگر مانند آفریقا جنوبی در پیشرفت جامعه Dota2 تاثیر دارد؟ او در پاسخ از این مناطق دفاع کرد و به گقت: تنها فرقی که من بین مناطقی مانند آفریقا جنوبی و کره با سایر مناطق حال حاضر می‌بینم این است که به خاطر شرایط جغرافیایی که دارند، به چالش کشیده نشده اند.

اگر بخواهیم از نظر موقعیت Valve موضوع را بررسی کنیم، به اندازه کافی فضا در صحنه‌های Dota2 داریم. وقتی یک فضا داریم، چرا از آن استفاده نکنیم و سرورهای جدید اضافه نکنیم؟ اگر به آن‌ها سرور بدهیم، معنی اش این نیست که بازی معروفتر خواهد شد؟

او به این دو موضوع اشاره کرد که اگر ما به آن‌ها فضا بدهیم، باید آن‌ها را عضوی از ورزش‌های الکترونیک بدانیم. از طرفی دیگر، اگر به آن‌ها سرور بدهیم، جامعه بزرگتری را خواهیم داشت و شاید برای اثبات خودشان، چند برابر تلاش کنند.

آینده رقابت‌های حرفه‌ای Dota

مسلم است که Redeye منظور خاصی از صحبت‌هایش داشت. بدون شک بازیکنان زیادی در جهان وجود دارند که به بازی دسترسی دارند، ولی برای اثبات خودشان هیچ راهی را پیش رو نمی‌بینند. آمریکا جنوبی، نمونه بارز این قضیه است که مدت ها قبل به جامعه Dota2 اضافه شد و به رشد آن کمک کرد. تیم Pain Gaming به لطف همین سهمیه‌ای که آمریکا جنوبی دارد موفق شد خودش را در بین تیم‌های حاضر در The International 2018 قرار بدهد.

او در ادامه صحبت‌هایش در مورد آفریقا جنوبی اشاره کرد که شهرهای خوبی در این منظقه حضور دارند. شهرهایی که از تکنولوژی اینترنت و ساختمان‌های خوبی برخوردار هستند و در حال حاضر نیز تیم‌های منسجم و هماهنگی را تشکیل داده‌اند، که ما از آن‌ها بی‌خبریم.

" از خیلی جهات، آن‌ها شاید از کشوری مانند انگلستان هم بهتر باشند که سال‌هاست در این جامعه حضور دارند، ولی هنوز هیچ تیم یا بازکنی ندارد. آن‌ها به هیج جیز دسترسی ندارند و برای نشان دادن خود در ورزش‌های الکترونیک با چنگ و دندان مبارزه می‌کنند."

 

تیم لیکویید قهرمان مسابقات The International 2017

 

بازارهای بلا‌استفاده بزرگ

مسیر رو به رشد ورزش‌های الکترونیک به زودی متوقف خواهد شد. ما با Redeye موافق هستیم، و بنظر میاید کشورهایی که به آن‌ها اشاره کرد در حال رشد هستند. غنا، لبنان، هند، پاکستان و حتی استرالیا. او برای مثال به قهرمان The International 2017 یعنی تیم Liquid اشاره کرد، که با درخشش بازیکن اردنی خود Miracle به دستاوردهای بزرگی رسیده است.

" به نظر من هنوز نقاط زیادی در دنیا هستند که در حال تکامل هستند، ولی دیده نمی‌شوند. شانس حضور آن‌ها در رقابت‌های حساس، می‌تواند جذابیت مسابقات را بالا ببرد و از طرفی دیگر با محقق شدن این موضوع نه تنها تیم‌ها زیاد می‌شوند، بلکه تعداد بینندگان، طرفداران و حتی اسپانسرها نیز مسیر رو به رشدی را در پی خواهند گرفت. "

اگر هدف واقعا این است که Dota2 به یک بازی جهانی تبدیل شود، به نظر می‌رسد که باید بیشتر به مناطق جدید اهمیت بدهیم. همانطور که در تمام نقاط جهان، بچه‌ها به توپ ضربه می‌زنند تا روزی در تیم محلاتی و یا حتی شهر خودشان قرار بگیرند، بازیکنان جوان Dota نیز باید این امید را داشته باشند که روزی دیده بشوند و برای پیروزی در مرحله مقدماتی منطقه خودشان تلاش کنند.

 

منبع: joindota

Print
920 رتبه بندی این مطلب:
5/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x