Dota 2

معرفی بازی دوتا 2

معرفی بازی دوتا2

دوتا 2 یک بازی آنلاین عرصه نبردی رایگان ( MOBA )است که توسط شرکت ولو (Valve) توسعه یافته و منتشر شده است.

یک بازی مستقل که درآن به دفاع از عهد باستان  (Ancients) میپردازند. دوتا 2 مسابقه ای است که بین دو تیم 5 نفری برگزار میشود. در این بازی هر تیم به صورت جداگانه مشغول دفاع کردن و اشغال کردن قسمت های خودش که از طریق نقشه مشخص شده، است.

هرکدام از این ده بازیکن به طورمستقل یک کارکتر قدرتمند بنام هیرو را کنترل میکند. هرکدام ازاین هیروها توانایی و استایل خاص خودش را برای بازی دارد. در طول بازی بازیکن ها امتیازاتی برای هیروی خود به دست می آورند تا درمقابل هیروهای تیم مقابل پیروز شوند. و در نهایت تیمی برنده است که بزرگترین ساختار تیم مقابل  بنام قلعه باستانی (Ancients) را ازبین ببرد.

توسعه دوتا2 در سال 2009 شروع شد وقتی آیس فراگ IceFrog ، رهبر طراحی  Defense of the Ancients  ،  توسط Valve استخدام شد.  

دوتا2 رسما برای ماکروسافت ویندوز، OS X  و  Linux و کامپیوترهای شخصی مبتنی بر پلت فرم استیم در ژولای2013  منتشر شد .

باوجود برخی انتقادها بخاطر پیچیدگی یادگیری آن اما بخاطر جوایز گیم پلی ، کیفیت بازی و وفاداری به نسخه قبلی توسط انتشارات متعدد، ستایش و به عنوان یکی از بهترین ویدئو گیم های تاریخ شناخته شد.

این بازی همچنین به افراد اجازه ساخت بازی سفارشی ، نقشه و انواع لوازم تزئین هیروها که در قسمت Steam Workshop   و به سرپرستی شرکت Valve آماده شده را میدهد.

دوتا 2 به صورت گسترده و در یک صحنه رقابتی فعال در تورنومنت ها و لیگ های مختلف توسط تیم هایی از سراسر دنیا به بازی های حرفه ای میپردازد.

تورنومنت های دوتا 2 اغلب مجموعه ای از میلیون ها دلار جایزه، بالاتر از هر eSport  را ساپورت میکند.

بزرگترین جایزه مربوط به جایزه بین المللی مسابقات سالانه است، که توسط شرکت valve و معمولا در KeyArena  در شهر سیاتل Seattle برگزار میشود.

شرکت Valve مسابقه ای را به اسم  Dota Pro Circuit  برگزار میکند که مجموعه ای از تورنومنت های برگزار شده در سال است ،صلاحیت داشتن جایزه براساس دعوت مستقیم به مسابقه بین المللی است.

در بیشتر تورنومنت ها پوشش خبری توسط منتخب کارکنان سایت انجام میشود که ارائه تفسیر و آنالیز مسابقات در حال برگزاری است.

پخش مسابقات حرفه ای دوتا 2 بصورت زنده از طریق اینترنت، و گاهی اوقات همزمان از طریق شبکه های تلوزیونی با میلیون ها بیننده انجام میپذیرد.

معرفی شرکت سازنده

شرکت والو (به انگلیسی: Valve Corporation) یک شرکت تولیدکننده بازی‌های رایانه‌ای و توزیع دیجیتال در آمریکا است که محل آن در بلویو، واشینگتن است. در سال 1996 توسط دو کارمند سابق مایکروسافت تأسیس شد و با ارائه بازی‌های تحسین شده مانند سری‌های نیمه جان، کانتر استرایک، درگاه، روز شکست، قلعه تیمی، لفت فور دد و دوتا 2 به شهرت جهانی رسید. همچنین موتور بازی‌سازی سورس را گسترش داد که اکثر بازی‌هایش بر بستر این موتور اجرا می‌شوند. نرم‌افزار توزیع دیجیتال بازی استیم را منتشر کرد که بعداً منجر به ساخته شدن ماشین استیم شد. (کامپیوترهایی که برای بازی ساخته شده‌اند و سیستم عامل استیم اواِس را اجرا می‌کنند)

سیستم مورد نیاز برای بازی دوتا2

 
  • CPU: Dual core from Intel or AMD at 2.8 GHz
  • Video Card: nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600
  • RAM: 4 GB RAM
  • OS: Windows 7 or newer
  • Disk Space: 15 GB available space
  • Direct X: Version 9.0c

آخرین اخبار بازی دوتا 2

روش بازی

این بازی توسط تعدادی کارکتر به اسم هیرو کنترل میشود که هرکدام دارای ویژگی های منحصر به فرد است، این هیروها دو نقش اولیه را به عهده دارند: حمل و نقل و پشتیبانی.

حمال ها که به اسم cores نیز معروف هستند در ابتدای بازی بسیار ضعیف و آسییب پذیرند اما رفته رفته در جریان بازی قدرتمندتر میشوند در نتیجه قادر به هدایت تیم به سوی پیروزی هستند.

تیم پشتیبان نیز دارای ضعف هایی است که باعث اسیب جدی به تیم میشود اما درعوض دارای عملکرد و ابزار کمکی برای تیم حمل کننده، هست.

بازیکنان قبل از شروع بازی، هیروهای خود را انتخاب میکنند و درمورد استراتژی و نحوه بازی با هم تیمی های خود صحبت میکنند.

وقتی یک هیرو توسط فردی انتخاب میشود از لیست انتخاب خارج شده و دیگر کسی نمیتواند از آن درطول بازی استفاده کند.

انواع مدل های مختلف در بازی وجود دارد، که عمدتا در انتخاب هیرو تغییر ایجاد میکند به طور مثال در مود "All Pick" که محدودیتی در انتخاب هیرو وجود ندارد یا در مود  "All Random" که به صورت رندم برای هر بازیکن یک هیرو مشخص میشود و مود  "Captain's Mode" که بیشتر برای بازی های حرفه ای است، یک نفر برای همه تیم هیرو انتخاب میکند و "Turbo" که مود تسریع شده ی  All Pick است باعث افزایش گلد و کسب تجربه و تقویت برج های ضعیف و سرعت زمان زنده شدن (respawn ( میشود.

همه ی هیروها علاوه بر قدرتمند بودن، آسیب پذیر هم هستند. هر هیرو حداقل چهار توانایی منحصر بفرد دارد که متدهای اولیه ی جنگیدن را شامل میشود.

هیروها با سطح اولیه تجربه که در بازی به آن  experience level گفته میشود بازی را شروع میکنند، این بدین معنی است که آنها اجازه دارند فقط از یک توانایی خود استفاده کنند اما با پیشرفت بازی و رسیدن به سطح 25 یک سطح به تجربه آنها اضافه شده و بازیکنان میتوانند دیگر توانایی های خود را مورد استفاده قرار دهند.

بالاترین قدرتی که برای هیروها مشخص میشود با نام  "ultimate" مستلزم داشتن سطح 6 از تجربه   experience level است.

برای جلوگیری از مورد استفاده قرار گرفتن توانایی ها بدون گرفتن نتیجه، یک سیستم جادویی در بازی وجود دارد.

برای فعال شدن یک توانایی، هیروها باید برخی امتیازات خود را به نام "mana points" فدا کنند یا وارد یک مرحله  cooldown شوند ، که به آرامی در طول زمان بازسازی می شود.

همه ی هیروها سه ویژگی مشترک دارند: قدرت، هوش و مهارت که در طول بازی روی سه امتیاز مشترک آنها تاثیر می گذارد:  health points به معنی درجه سلامت هیرو ، mana points به معنی درجه امتیازات جادویی هیرو و attack speed به معنی سرعت حمله هیرو.

به غیر از این سه ویژگی مشترک هر هیرو یک صفت اولیه هم دارد، زمانی که افزایش می یابد، میزان خسارت ناشی از عدم توانایی را افزایش میدهد.

هیروها قابلیت دیگری نیز دارند به اسم "Talent Trees" که امکان توسعه هیروها را برای بازیکنان فراهم میکند.

اگر یک هیرو درجه سلامتش health points به پایان برسد و در اصطلاح بمیرد، پلیر آن را از لیست هیروهای فعال خارج میکند تا زمانی که respawn timer به پایان برسد و هیرو بتواند به بازی ادامه دهد.

دو گروه با نام های Radiant  و Dire پایگاه های تقویت شده را در دو گوشه مقابل هم در نقشه اشغال می کنند، نقشه توسط یک رودخانه از وسط نصف شده و گوشه های آن از سه راه اصلی بنام "lanes" بهم متصل هستند.

"lanes" توسط برج های دفاعی حفاظت میشوند، این برج ها همچنین وظیفه ی حمله به هر واحد مخالف که در خط دید خود قرار می گیرد را دارند.

یک گروه کوچک از موجودات ضعیف کامپیوتری به اسم  "creeps" مسیرهای از پیش تعیین شده در "lanes" را طی می کنند و به هیروها، "creeps" و برج های تیم مقابل حمله می کنند.

Creeps بصورت دوره ای در طول بازی در گروه های مختلف از دو ساختمان تشکیل می شود که نام آنها "سربازخانه" است که در هر مسیروجود دارد و در داخل پایگاه های تیم قرار دارد.

نقشه همواره برای هردو تیم در موقعیت fog of war قرار دارد، این بدین معنی است که تا وقتی  هیروها یا Creep های تیم مقابل به طور مستقیم در معرض دید نباشند، دیده نمی شوند.

این نقشه همچنین دارای یک چرخه شبانه روزی است که توسط برخی از توانایی های هیرو یا مکانیک بازی تغییر می کند.

ویدئو ها و کلیپ های بازی دوتا2