Dota 2

Auto Chess اواخر امسال میزبان تورنمنت 1 میلیون دلاری خواهد بود

Auto Chess اواخر امسال میزبان تورنمنت 1 میلیون دلاری خواهد بود
امین حسین پور

Auto Chess اواخر امسال میزبان تورنمنت 1 میلیون دلاری خواهد بود

خالق ژانر autobattler بی سر و صدا اعلام کرده است که میزبان یک تورنمنت Auto Chess در ماه اکتبر خواهد بود. برای برنده این تورنمنت جایزه حدوداً 1 میلیون دلاری در نظر گرفته شده است. این رویداد اولین در نوع خود در سبک autobattler خواهد بود و مهر تأییدی بر توسعه بیش از پیش این ژانر جدید است.

Drodo Studio مود Auto Chess بازی محبوب Dota 2 را اواخر سال گذشته معرفی کرد که قطعاً ظهور درخشانی به حساب می‌آید. به مدت چند ماه تعداد کسانی که مود Auto Chess را بازی می‌کردند، بیشتر از تعداد بازیکنان نسخه اصلی عنوان Dota 2 بود. این بدون شک موفقیتی قاطعانه برای استودیوی سازنده بود.

Valve به دنبال توسعه رقیبی برای آن‌ها بود. طولی نکشید که Riot Games مسیر مشابهی را در پیش گرفت و مود Teamfight Tactics را برای بازی League of Legends توسعه داد. مود Teamfight Tactics محبوبیت زیادی پیدا کرده است، به طوری که بازیکنان به طور میانگین صف‌های طولانی‌تر از دویست هزار نفری برای ورود به سرور Public Beta Environment (PBE) تشکیل می‌دهند.

اما اولین حرکت را Auto Chess کرد و معرفی اولین رویداد بزرگ autobattler توسط Drodo Studio مشت محکمی بر دهان Valve و Riot Games بود. در این رویداد که به سبک دعوت‌نامه‌ای برگزار می‌شود، بازیکنان با رقبای منطقه‌ای و همچنین استریمرها و بازیکنان معروف رقابت می‌کنند که به طور مستقیم برای شرکت در این رویداد دعوت خواهند شد.

تورنمنت Auto Chess در شانگهای چین برگزار خواهد شد و به همین دلیل احتمالاً تعداد زیادی از بازیکنان معروف غربی در این رویداد حاضر نخواهند بود. اما اگر این تورنمنت به خوبی برگزار شود، به احتمال زیاد شاهد برگزاری تورنمنت‌های بیشتری در آینده خواهیم بود.

Auto Chess به رشد خود ادامه می‌دهد و اکنون در موقعیتی قرار گرفته است تا میزبان یک تورنمنت جایزه بزرگ باشد. اگرچه این موضوع اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسید، اما واقعیت این است که Auto Chess با موقعیت فعلی خود می‌تواند شرکت‌های ثالث را ترغیب کند و محبوبیت بازی را بیش از پیش افزایش دهد.

با معرفی این تورنمنت، هم Valve و هم Riot Games مشتاقانه نظاره‌گر خواهند بود تا قدرت ورزش‌های الکترونیک را ارزیابی کنند. محبوبیت این بازی و محبوبیت ورزش‌های الکترونیک دو مبحث کاملاً متفاوت است. اگر همکاری بین Drodo Studio، Long Mobile و ImbaTV به خوبی پیش برود، می‌تواند اثبات کند که آینده خوبی در انتظار سبک autobattler خواهد بود.

مطلب قبلی بیوگرافی کامل Heen مربی تیم TNC Predator
مطلب بعدی MATUMBAMAN رسماً به تیم Chaos Esports Club ملحق می‌شود
Print
373 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x