Dota 2

نگاهی به میجور پیش رو بازی Dota2

نگاهی به میجور پیش رو بازی Dota2
ادوین آزادمهر
/ دسته ها: اخبار Dota2

نگاهی به میجور پیش رو بازی Dota2

رقابت‌ها حساس تر از همیشه

میجور DreamLeague Season 11 ششمین مسابقات فصل جدید و سومین میجور این فصل از بازی است و میتوان گفت مسابقات میجور به دلیل داشتن پوینت بیشتر برای رسیدن به مسابقات جهانی آخر فصل اهمیت بسیار بالاتری نسبت به مینورها دارند. همینطور مینور ها موقعیت خوبی برای تیم‌های دست دوم است تا خود را در این مدت زمان محک بزنند و همچنین با قهرمانی در مینورها به میجورها راه پیدا کنند.

این میجور از 14 تا 24 فوریه در کشور سوئد برگزار خواهد شد و میتوان گفت این میجور از حساس ترین مسابقات این فصل خواهد بود و برای طرفداران این بازی در اروپا و پایتخت نشینان سوئد موقعیت خوبی است تا به تماشای این بازی در آرنای کشور سوئد بپردازند.

این مسابقات که در 11 روز انجام میشود با حضور 16 تیم خوب در جهان برگزار میشود و در ادامه مطلب به معرفی تیم‌های مدعی قهرمانی در این مسابقات میپردازیم:

تیم اول مدعی این مسابقات تیم سکرت است و همان طور که میدانید به قهرمانی که این تیم در میجور قبلی به دست آورد این تیم در حال حاضر قوی ترین تیم در جهان حساب میشود. اما نمیتوان این تیم را بی حریف نامید چرا که این فصل یکی از جنجالی ترین فصل‌های این بازی است و این تیم حریف‌های قدرتمندی را دارد اما نباید فراموش کرد که این تیم در فینال مسابقات قبلی تیم VP را به راحتی شکست داد و خود را قهرمان مسابقات کرد.

موردی که این تیم را شدیدا خاص میکند درفت‌های خاص و هوشمندانه کاپیتان این تیم یعنی Puppey است و دیدیم که چگونه این درفت‌ها در فینال میجور قبل این تیم را به قهرمانی مسابقات هدایت کرد.

این تیم نیز در مسابقات کوالا لامپور به فینال رسیده بود اما موفق به کسب قهرمانی نشد اما در هر حال سکرت جواز حضور در مسابقات جهانی 2019 دارد اما این موضوع نمیتواند تشنگی این تیم و پاپی را برای رسیدن به قهرمانی‌های بیشتر کم کند.

در میجور قبل هر کسی فکر میکرد که این تیم موفق به کسب رتبه سوم شود اما باید به یاد داشت که تنها 4 یا 5 تیم قدرت شکست این تیم را دارند. حالا باید دید با درفت‌های متا و زیبای پاپی در مسابقات پیش رو این تیم چه آینده‌ای را در پیش خواهد داشت.

تیم دوم تیم روسی VP است و این تیم رقیب اصلی و هم قدرت تیم سکرت است. این تیم برعکس رقیب این فصل خود در میجور اول مقام اول و در میجور دوم مقام دوم را کسب کرد و در حال حاضر این تیم جواز حضور در مسابقات جهانی سال 2019 را دارد و با این موقعیت میتواند در مسابقات پیش روی خود درفت‌های متا و سبک جدیدی از بازی کردن را امتحان کند تا در مسابقات جهانی حرف‌های برای گفتن داشته باشد.

اینکه این تیم بعد از باخت میجور قبل روحیه خود را بازیابی کرده اند یا نه مشخص نیست اما مطمئنا این تیم از مسابقات قبل بازی‌های تیم سکرت را آنالیز کرده تا نقاط قوت و ضعف این تیم را پیدا کنند. در حال حاضر این تیم رقیب جدی و سرسختی به نام سکرت دارد و جدال این دو تیم در این فصل بسیار دیدنی شده است. همچنین میتوان گفت این تیم رقبای جدی دیگر مانند تیم لیکویید یا LGD یا EG را پیش رو دارد.

تیم سوم مدعی EG است که هر تیمی را از پای دراورده است اما باید برای شکست دو تیم اول مدعی نام برده شده فکری کند چرا که این تیم در دو میجور برگزار شده مقام سوم را کسب کرده و در هر دو مسابقات باخت‌های خود را در برابر VP و سکرت تجربه کرده  است.

این موضوع کمی طرفداران و بازیکنان این تیم را آزار داده است و از مسابقات جهانی سال 2018 تا به الان این تیم در تمامی مسابقات مقام سوم را کسب کرده است.

در حال حاضر تیم‌های زیادی شانس شکست دادن این تیم را ندارند ولی این تیم در این مسابقات به دنبال هر رتبه‌ای به جز سومی خواهد بود و اگر سوم شدن این تیم در مسابقات به همین شکل ادامه پیدا کند اوضاع این تیم کسل کننده تر از هر زمان دیگری خواهد شد.

تیم بعدی که میتواند در این مسابقات مدعی باشد تیم یاران ppd یعنی NiP است که مسابقات کوالا لامپور را با مقام چهارم به اتمام رساندند و در این 4 5 ماه آخر اوضاع خوبی در بازی‌های خود نداشتند.

این تیم در دومین میجور فصل به خاطر منتشر شدن نسخه جدید بازی شرکت نکرد و اما حتی با گذشت زمان هم کاپیتان این تیم نتوانست عملکرد جالبی در مسابقات خود داشته باشد و حتی روند بد این تیم در مقابل تیم‌های دسته دوم هم ادامه داشت. اما نکته که وجود دارد این است که ppd یکی از بهترین کاپیتان‌های این بازی در جهان است و کارنامه درخشانی را در طول بازی کردن خود دارد. حالا این تیم در سومین میجور این فصل حضور دارد و همه منتظر بازی زیبایی از این تیم در مسابقات لن هستیم.

این تیم در مرحله گروهی این میجور موفق به شکست تیم سکرت شد و بنابراین اگر این تیم در مسابقات پیش رو قهرمان هم بشود اتفاق عجیبی نیست و طبق بازی‌های دیده شده از این تیم یاران ppd حتما در بین 6 تیم برتر این مسابقات حضور خواهند داشت.

و اما تیم آخر و مدعی قهرمانی غول چینی دنیای Dota2 یعنی تیم LGD است که در مسابقات جهانی سال 2018 با بدشانسی مقام دوم را کسب کردند. این تیم در دو مسابقات قبلی رتبه‌های 5 و 4 را کسب کرده و در رنکینگ تیم‌ها در جایگاه چهارم قرار دارد. این رقبای زیادی ندارد و شاید تیم لیکویید تنها تیمی باشد که اگر در روز خوب خود به سر ببرد میتواند این تیم را شکست دهد. این تیم در حاضر روز به روز در حال بهتر شدن است و مطمئنا دست کن میخواهد که رتبه دوم این مسابقات را کسب کند اما باید به خاطر داشت که وجود تیم‌هایی مانند EG و NiP کار را برای این تیم سخت خواهد کرد.

مطلب قبلی مرحله انتخابی مسابقات Dream League Season 11 به اتمام رسید
مطلب بعدی مشکلات Kuku برای حضور در چین همچنان ادامه دارد
Print
550 رتبه بندی این مطلب:
5/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x