Dota 2

معرفی تیم‌های حاضر در TI8: تیم Fnatic، هنوز به دنبال بهترین بودن در منطقه

معرفی تیم‌های حاضر در TI8: تیم Fnatic، هنوز به دنبال بهترین بودن در منطقه
نوید زینل نیا
/ دسته ها: اخبار Dota2

معرفی تیم‌های حاضر در TI8: تیم Fnatic، هنوز به دنبال بهترین بودن در منطقه

این آخرین اطلاعات از تیم‌های حاضر در TI8 تا قبل از آغاز این رویداد بزرگ است. The International 2018 از تاریخ 15 آگوست آغاز خواهد شد. در ادامه به معرفی تیم Fnatic، یکی از نمایندگان منطقه جنوب شرقی آسیا می‌پردازیم.

 

دوری کردن از پیروزی
از سال 2011 که Fnatic به دنیای Dota 2 پا گذاشت، همیشه نامش در رقابت‌های اصلی برده شده است. پس از اینکه ترکیب صربستانی، که اولین ترکیب تیم بود، به نتیجه نرسید، مسئولین این سازمان بی‌کار نماندند و برای رسیدن به اولین موفقیت‌شان دست به کار شدند.

پس از بستن قرارداد با بازیکنانی که بازی قبلی‌شان Heroes of Newerth بود، آن‌ها در رقابت‌های Dota 2 حاضر شدند و درست نه ماه بعد از تشکیل تیم، در دسامبر 2012 اولین مدال طلا خودشان را به دست آوردند.

این ترکیب اروپایی از بازیکنان سرشناس این روزها مانند یوهان "N0tail" ساندستین، تال "Fly" آیزیک و آدرین "Era" کریوزیو تشکیل شده بود. پس از نتیجه نگرفتن در هردو The International 2013 و 2014، آن‌ها از یکدیگر جدا شدند و هرکدام در تیم‌های با مهارت دیگر شروع به فعالیت کردند.

متاسفانه تنها مقام اولی که در سال آخر کسب کردند، XMG Captain Draft Invitational بود، که به سختی می‌شود آن را یک رویداد استاندارد دانست و همچنین تیم‌های شرکت‌کننده در سطح بسیار بالایی نبودند.

پس از اینکه ترکیب اروپایی این تیم را ترک کرد، در سال 2015 یک ترکیب تماما مالزیایی با رهبری چای "Mushi" یی فانگ روی کار آمد. ترکیب جدید باری دیگر در راه موفقیت این سازمان شکست خورد و TI5 را در بین چهار تیم پایین جدول به پایان رساند.

 

پستی و بلندی‌ها
اما بالاخره در سال 2016 پس از امضا قرارداد با ییک "MidOne" نای ژنگ و جاردل جیکو "DJ" مامپوستی روزنه‌هایی در مسیر این تیم پدیدار شد. هر دو آن‌ها با استعداد بالا وارد این گروه شدند و برعکس تمام نتایج ضعیفشان در سال‌های گذشته، مقام چهارم را در TI6 بدست آوردند. توانایی آن‌ها برای رساندن تیم به این رتبه قابل احترام است، ولی واقعیت این است که آن‌ها هیچوقت موفق نشدند مقام اول در یک رویداد معتبر را بدست بیاورند.

تغییرات در این تیم باری دیگر در سال 2017 هم شکل گرفت، و اینبار کیم "QO" ییون-سیوب و کیم "Febby" یانگ-مین را وارد ترکیب تیم کرد. متاسفانه این ترکیب کار خاصی از پیش نبرد و حتی نتوانست به مرحله اصلی TI7 راه پیدا کند.

 

 

و بازهم ترقی
پس از سال 2017، تیم Fnatic به سراغ ترکیب ملیت در بین بازیکنانش رفت. بازیکنانی از جنوب شرقی آسیا، اروپا و آمریکا شمالی این تیم را تشکیل دادند. بازیکن معروف جکی "EternalEnvy" ماعو نقش Carry (و البته قلب و روح) تیم را بازی می‌کند، و در کنارش خدای Meepo یعنی Abed را نیز دارد. ساهیل "Universe" آرورا، یکی از بهترین Offlaner های تاریخ Dota 2 نیز یکی دیگر از Core های این تیم است.

Dj پس از خروج QO و Febby مدتی به فیلیپین رفت تا در تیم Extraction بازی کند. او پس از بازگشت متوجه شد که باید در کنار بهترین دوست EthernalEnvy یعنی pieliedie در نقش ساپورت همبازی شود. pieliedie یکی از بهترین و در عین حال بی‌ادعا ترین بازیکن حال حاضر Dota 2 در پست خودش است.

با این ترکیب، آن‌ها موفق شدند نتایج قابل توجهی  را در فصل گذشته بدست بیاورند. درست است که آن‌ها در جمع تیم‌های دعوت شده به TI8 نبودند و باید کارشان را از مرحله مقدماتی جنوب شرقی آسیا شروع می‌کردند، اما در این مسیر بسیار مصمم بودند و موفق شدند مقام اول در منطقه خود را بدست بیاورند.

در این منطقه تیم‌های Mineski و Fnatic معروف‌ترین تیم‌ها هستند، وهردو این‌ها توانایی رسیدن به رتبه‌های بالاتر را در اختیار دارند. Abed، Universe و DJ بازیکنانی هستند که از فرصت‌هایشان استفاده می‌کنند، و برای موفقیت تیم از قلب و روحشان مایع خواهند گذاشت.

خواه ناخواه آن‌ها باری دیگر در همین ماه آگوست به داستان اصلی برمی‌گردند. نام Fnatic باری دیگر بر سر زبان‌ها افتاده و همه آن‌ها در پی این هستند تا بتوانند به اهداف شخصی خودشان برسند. نکته جالبی که وجود دارد، حضور EthernalEnvy در کشور خودش کانادا است.

 

 

بازیکن کلیدی
اگر تیم‌های مقابل به Fnatic اجازه انتخاب هیرو Meepo را بدهند، Abed بدون شک این هیرو را بازی خواهد کرد. گذشته از بازی خوب Carry تیم Secret مارکوس "Ace" هولگارد با این هیرو، Abed تنها بازیکنی است که می‌تواند ادعا کند خدای Meepo است.

اگر تیم‌ها به آن‌ها اجازه انتخاب Meepo را ندهند، از سوی دیگر DJ با هنرنمایی‌اش در پست ساپورت وارد عمل می‌شود. او یکی از بااستعدادترین بازیکنان تاریخ فیلیپین است، و همیشه هم تیمی‌هایش را در شرایط سخت نجات داده است. باید امیدوار باشیم که او در ونکور، با هیروهای Enchantress و Enigma بازی کند.

 

بزرگترین چالش
تمام کردن بازی‌ها همیشه یکی از بزرگترین مشکلات تیم‌هایی بوده، که EthernalEnvy در آن بازی می‌کرده است. بی‌دلیل نیست که او همیشه در شوخی‌های فضای مجازی حضور دارد و از نام و عکس‌هایش استفاده می‌شود. اگر آن‌ها بتوانند همین یک مشکل را حل کنند، بدون شک کار راحتتری را در TI8 پیش رو خواهند داشت.

 

منبع: dotesports
مطلب قبلی معرفی تیم‌های حاضر در TI8: تیم OG، در تلاش برای معرفی عصر جدید
مطلب بعدی گروه‌بندی مسابقات The International 2018 انجام شد
Print
838 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

1 نظر در مطلب "معرفی تیم‌های حاضر در TI8: تیم Fnatic، هنوز به دنبال بهترین بودن در منطقه" ثبت شده است

0
0

مهرداد ولی زاده

فنتیک ممکنه جزو پدیده‌های TI8 باشه

ابد خیلی بازیکن با آینده و استیبلی هست!

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x