Dota 2

مصاحبه با آیدین "iNSaNiA" سارکوهی بازیکن ایرانی تیم محبوب Alliance

مصاحبه با آیدین "iNSaNiA" سارکوهی بازیکن ایرانی تیم محبوب Alliance
نوید زینل نیا
/ دسته ها: اخبار Dota2

مصاحبه با آیدین "iNSaNiA" سارکوهی بازیکن ایرانی تیم محبوب Alliance

در طی برگزاری مرحله پلی‌آف ESL One Hamburg 2018، وبسایت vpesport فرصت کرد تا با بازیکن پست 5 تیم Alliance یعنی آیدین "iNSaNiA" سارکوهی مصاحبه‌ای انجام بدهد. با اینکه این تیم موفق نشد تا به نتیجه‌ای که می‌خواست برسد ولی این رویداد تمرین خوبی برای Major پیش رو بود. 

ESL One Hamburg 2018 اولین رویداد بزرگ برای ترکیب جدید Alliance بود. باید ازتون بپرسم، شما و بچه‌های تیم چه احساسی دارین و بدون در نظر گرفتن نتایج رویداد رو چگونه دیدین؟

خیلی احساس خوبیه که اینجا هستیم، این رویداد به ما کمک کرد تا بتوانیم با تیم‌های برتر دنیا بازی کنیم. مسلما توقعی که از خودمان داشتیم بیشتر از این‌ها بود ولی شکست در چند بازی آخر به ما کمک می‌کند تا قویتر و با هوش باز به Kuala Lumpur Major برویم. در واقع هدف ما همین بود. ما به اینجا آمدیم تا چیزی یاد بگیریم، تمرین کنیم و در نهایت برای رویداد Major پیش رو تجربه کسب کنیم. این یک تمرین Lan خوب بود و ما متوجه شدیم که چه چیزهایی را داریم از قلم میاندازیم و یا به چی چیزهایی فکر نمی‌کنیم. به عنوان مثال هیرو Alchemist در این تورنمنت...

همه توقع دارند که نسخه جدید بازی خیلی زود منتشر شود. چه اتفاقی میافتد اگر Valve چند روز مانده به Major این نسخه را منتشر کند؟ آن وقت دیگر همه این موضوعات بی معنی می‌شود؟

تا اندازه‌ای درست است اما Dota بازی است که بر پایه تیم جلو می‌رود. مثلا چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم، چگونه همدیگر را کمک کنیم یا در زمان شکست پشت یکدیگر باشیم. این چیزهاست که باعث می‌شود یک تیم پیشرفت یا پسرفت کند.

بدون شک همکاری در بین بازیکنان تیم بسیار مهم است و من می‌دانم که شما و Mike مدت زمان زیادی در بازی Heroes of Newerth در کنار هم بودید. می‌خواهم بدانم این تغییر برای شما دو نفر چگونه بوده است. شما زمانی HoN بازی می‌کردید ولی حالا در تیم افسانه‌ای Dota 2، در منطقه اروپا هستید.

بله، من و Mike از دوران HoN همدیگر را می‌شناسیم و این برای سال‌های بسیار دوری است. نمی‌دانم، فکر می‌کنم پنج یا شش سال از اولین بازی ما در کنار هم می‌گذرد و او یکی از بهترین هم تیمی‌هایی بوده که من تا به حال داشته‌ام. بعد از بازی در کنار یکدیگر برای مدت‌های طولانی، یک اعتماد خاصی بین ما به وجود آمده است و زمانی که شما به هم تیمی خود اعتماد داشته باشید، همه چیز برایتان آسان‌تر می‌شود. ما هیچوقت به هم شک نمی‌کنیم، حتی زمانی که یک اشتباه کوچک رخ می‌دهد، می‌دانیم که می‌توانیم از پس‌اش بربیاییم.

زمانی که من به Alliance آمدم انتظار فشار زیادی بر روی خودم و بازیکنان جدید را داشتم زیرا با هر شکست، طرفداران دل سرد می‌شوند. اما با نتایج ضعیفی که این سازمان در چند سال اخیر داشته است، انتظارات در حال حاضر پایین‌تر است  و زمانی که ما یک پیروزی ساده بدست میاوریم، باعث می‌شود تا تعداد زیادی به خاطر آن هیجان زده شوند. بنابراین Alliance برای من مانند یک تجربه مثبت است و از آنجایی که Loda مربی ما است، این تجربه شیرین تر از پیش می‌شود، مخصوصا در این رویداد. شاید او کمی سر ما داد زد و از ما ناراحت شد اما اگر جنبه مثبت آن را در نظر بگیریم، او ما را مجبور کرد تا در آینده با تمرکز بیشتری وارد بازی‌هایمان بشویم.

 

 

درسته، برای طرفداران قدیمی Dota 2 دیدن Loda برای اولین بار در پست مربی، حکم یک نوستالوژی را دارد. ما او را به عنوان یک Carry با آرامش، سفیر Dota در ورزش‌های الکترونیک، یک شخصیت که همیشه کلمات خوب را انتخاب می‌کند و شخصی که برای بازیکنان و کل بازی که انجام می‌دهد ارزش قائل است می‌شناسیم. بنابراین بسیار جالب است که او را در پست مربی ببینیم. او چگونه شما و کل تیم را هدایت می‌کند؟

Loda یک شخصیت مردمی عالی دارد. او می‌داند که چگونه با آدم‌هایی با شخصیت‌های مختلف صحبت کند تا برای تیمش بهترین نتیجه را داشته باشد. بازیکنان ما فرق‌های زیادی با همدیگر دارند، همه ما به سبک خاص خودمان با او رفتار می‌کنیم و به نظر من او همیشه راهی پیدا می‌کند که به بهترین شکل ممکن با هر کدام از ما برخورد کند، مخصوصا زمانی که ما بی برنامه می‌شویم و تمرکزمان را از دست می‌دهیم.

به نظر شما چه کسی قهرمان این رویداد می‌شود یا بهتر است بپرسم کدام تیم‌ها به فینال راه پیدا می‌کنند؟

به نظر من تیم‌های چینی در مرحله گروهی بسیار قوی ظاهر شدند. ما چند بازی تمرینی با تیم Aster انجام دادیم و در مقابل آن‌ها نسبتا خوب بازی کردیم اما به نظر من دو تیم Secret و Vici Gaming به فینال مسابقات راه پیدا خواهند کرد. به نظر من Secret بزرگترین تیم این رویداد است. آن‌ها با سبک دیگری نسبت به تیم‌های این رویداد بازی می‌کنند. تیم Secret همیشه به ساپورترهای خود بها می‌دهد تا در بازی بیشترین تاثیر را داشته باشند. زمانی که شما راه متفاوتی را پیش می‌گیرید و با همه سختی‌هایش آن را عملی می‌کنید، باعث می‌شود تا پیروز کل تورنمنت باشید.

آیا می‌دانستید که Puppy از هیروهای Brewmaster و Legion Commander به عنوان ساپورتر استفاده می‌کند؟

خیر، ما هیچ ایده‌ای در اینباره نداشتیم اما وقتی بازیکنان آن‌ها را بیشتر مورد بررسی قرار دادیم برایمان واضح شد که چرا از هیروهای ساپورت غیر معمول استفاده می‌کنند. بازیکنان core این تیم بسیار فعال هستند و اکثر اوقات فضای مناسبی را فراهم می‌کنند تا ساپورترها نیز بیشترین تاثیر را بگذارند. همانطور که مشاهده می‌کنید آن‌ها بیشتر از ساپورترهای دیگر farm می‌کنند. 

متوجهم. متاسفانه باید این مصاحبه را به پایان برسانیم. امیدوارم که شما بهترین بازیتان را در Kuala Lumpur Major ارائه بدهید. اگر می‌خواهید به شخص خاصی اشاره یا درباره آن صحبت کنید، الان بهترین فرصت را در اختیار دارید.

اول از همه به خاطر این مصاحبه از شما سپاسگذارم. باید از اسپانسرمان Monster تشکر کنم، به این خاطر که اگر آن‌ها نبودند ما در این رویداد حضور نداشتیم. از کل سازمان Alliance به خاطر شانسی که به ما داد نهایت تشکر و قدردانی را دارم و البته طرفداران همیشگی Alliance که همیشه به ما انرژی می‌دهند تا به بهترین نحو ممکن در صحنه ظاهر شویم.

 

منبع: vpesports
مطلب قبلی رویداد DreamLeague Season 11 به عنوان سومین Major فصل انتخاب شد
مطلب بعدی رویداد Chongqing دومین Major فصل 2019-2018
Print
308 رتبه بندی این مطلب:
5/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x