Dota 2

سیستم رتبه‌بندی Dota Underlords چگونه کار می‌کند؟

سیستم رتبه‌بندی Dota Underlords چگونه کار می‌کند؟
امین حسین پور

سیستم رتبه‌بندی Dota Underlords چگونه کار می‌کند؟

مروری بر سیستم رتبه‌بندی بازی Underlords

بازی auto battler شرکت Valve یعنی Dota Underlords دارای یک سیستم رتبه‌بندی منحصر به فرد است که در اینجا مروری بر نحوه کارکرد این سیستم خواهیم داشت. در نسخه فعلی بازی، هر بازی که بازیکنان انجام می‌دهند بر اساس پیشرفت آن‌ها در بخش‌های مختلف بازی رتبه‌بندی می‌شود.

سیستم‌های رتبه‌بندی در عناوین auto battler مانند Underlords ممکن است در ابتدا گیج‌کننده به نظر برسند. همیشه در هر بازی یک برنده وجود دارد، اما آیا هفت بازیکن دیگر شکست می‌خورند؟ بر خلاف بازی‌های تیمی مانند League of Legends و CS:GO، هیچ بازنده منفردی وجود ندارد. در بازی Underlords این بدان معناست که هیچ برنده منفردی هم وجود ندارد.

توسعه‌دهندگان Valve که بر روی عنوان Underlords کار می‌کنند، تأیید کرده‌اند که چهار بازیکن برتر در هر بازی به عنوان برنده در نظر گرفته شده و امتیاز دریافت می‌کنند تا از نردبان رتبه‌بندی بالا بروند. هر چه مقام بالاتری به دست آورید، امتیاز بیشتری دریافت می‌کنید. عکس این قضیه نیز صادق است. چهار بازیکن آخر به عنوان بازنده در نظر گرفته می‌شوند، اما آخرین بازیکن امتیاز به مراتب بیشتری را در مقایسه با نفر پنجم از دست می‌دهد.

کالیبراسیون بازی‌ها و کاهش رتبه

یکی از توسعه‌دهندگان گفته است که Underlords از سیستم Glicko استفاده می‌کند و دارای دوره کالیبراسیون 25 بازی است. جف هیل می‌گوید: برای تعیین رتبه، ما امتیاز رتبه را کالیبره می‌کنیم تا با امتیاز Glicko شما در طول دوره کالیبراسیون همگرایی داشته باشد. بعد از این دوره کالیبراسیون، می‌توانید انتظار داشته باشید که امتیاز رتبه‌ نزدیک به امتیاز Glicko شما باشد. مهم نیست که امتیاز Glicko چه قدر افت کند، ما امتیاز رتبه شما را پایین‌تر از یک رتبه بزرگ کاهش نخواهیم داد. با استفاده از Glicko تغییر نیافته خودتان وارد مچ میکینگ (matchmaking) خواهید شد، اما badge progress را از دست نخواهید داد.

این بدان معناست که مثلاً اگر دارای رتبه Lieutenant IV باشید، ممکن است رتبه‌ها و نشان‌های خود را از دست دهید تا وقتی که به رتبه Lieutenant I تنزل داده شوید. اما اگر حتی بعد از آن به باختن ادامه دهید، نشان Lieutenant I خود را حفظ خواهید کرد، صرف نظر از اینکه MMR شما به MMR بازیکنی با رتبه Upstart V بازگردد.

رتبه‌های Underlords

رتبه‌های مختلف در Dota Underlords از Upstart I شروع می‌شود تا Lords of White Spire. بازیکنانی که تازه وارد بازی می‌شوند رتبه Upstart I را دریافت می‌کنند. تنها بازیکنانی که رتبه خود را به Big Boss V ارتقا می‌دهند، می‌توانند به Lords of White Spire دست پیدا کنند. اینجا نقطه‌ای است که نام بازیکنان و MMR آن‌ها به leaderboard بازی اضافه می‌شود.

تمام رتبه‌ها از I تا V متغیر هستند که I پایین‌ترین درجه در یک رتبه و V بالاترین درجه می‌باشد. Lords of White Spire یک رتبه منحصر به فرد و بدون درجه‌بندی I تا V است. بازیکنان دارای رتبه Lords of White Spire نمی‌توانند به رتبه Big Boss تنزل پیدا کنند.

مطلب قبلی WePlay! Esports اولین تورنمنت Open بازی Dota Underlords را برگزار می‌کند
مطلب بعدی تیم Na'Vi به مسابقات The International 2019 باز می‌گردد
Print
522 رتبه بندی این مطلب:
4/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x