Dota 2

سه موردی که از The Summit 10 آموختیم

سه موردی که از The Summit 10 آموختیم
امین حسین پور

سه موردی که از The Summit 10 آموختیم

شاید شما هم جزو کسانی بودید که انتظار داشتید تیم Alliance فاتح رقابت‌های The Summit 10 باشد و همینطور هم شد. آن‌ها توانستند در فینال مقتدرانه با نتیجه سه بر صفر تیم paiN را شکست دهند. آن‌ها تنها تیم حاضر در این رقابت‌ها بودند که قرار است در تورنمنت بزرگ The International شرکت کنند. بر خلاف سال‌های گذشته که تعداد زیادی از تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها راهی تورنمنت TI می‌شدند، امسال چنین خبری نیست. و اگرچه نمی‌توانیم با استناد به رقابت‌های Summit پیش‌بینی برای برندگان تورنمنت TI9 داشته باشیم، ولی این بدان معنا نیست که نمی‌توانیم چیزی از این رویداد بیاموزیم.

Sven

هیرو Sven دوتا 2

اگرچه هیروهایی مانند Juggernaut، Ember Spirit و Morphling همچنان جزو هیروهای پرطرفدار عنوان محبوب دوتا به حساب می‌آیند، ولی Sven هنوز هم حکمفرمایی می‌کند و نسبت به آن‌ها برتری دارد. هیروی Sven همچنین با win rate 67 درصد از اول تا آخر این رویداد دومین هیروی تیم Alliance با بیشترین تعداد بازی بود. Michael "miCKe" Vu تنها در یک بازی با این هیرو شکست خورد.

حتی با اینکه هیروی Sven یک بار دیگر در پچ 7.22f ضعیف شد، ولی به نظر می‌رسد که تیم‌ها همچنان بر سر این هیرو شدیداً اختلاف نظر داشته و می‌خواهند از آن برای پیشی گرفتن از رقبا استفاده کنند. Sven عملکرد بسیار خوبی دارد و مشخص است Strength این هیرو باعث می‌شود که شکست دادن آن برای بازیکنان حریف کار راحتی نباشد. با این اوصاف به نظر می‌رسد که باید روی دیدن این هیرو در براکت اصلی تورنمنت The International امسال حساب کنید.

Wraith King

هیرو Wraith King دوتا

Wraith King اینطور که مشخص است با افت شدیدی هم در pick rate و هم در win rate مواجه بوده است. Wrath King زمانی در کنار Sven در تمام رقابت‌های qualifier در نبردها شرکت بازی داده می‌شد، ولی حالا شاه فنا ناپذیر دوتا ظاهراً دیگر تنها به حال خود رها شده است. تیم‌ها حالا دیگر عملکرد بهتری از خودشان در مقابل قابلیت Mortal Strike این هیرو نشان می‌دهند و از عدم وجود زره و روند ضعیف ارتقاء آیتم‌ها سوء استفاده می‌کنند. بر خلاف Sven که می‌تواند حتی تنها با یک Midas وارد نبرد شود، Wraith King برای آغاز نبرد واقعاً به یک Radiance نیاز دارد. با توجه به افزایش کلی سرعت بازی‌ها، تمام این نقطه ضعف‌ها باعث شده است که Wraith King با افت شدیدی در رنکینگ‌ها روبرو شود.

Clinkz

هیرو Clinkz دوتا

در شش مسابقه از هیروی Clinkz استفاده شد و هر شش مسابقه با پیروزی به پایان رسید. در تمام این سال‌ها میدلینرهای تیم‌های بزرگی مثل Team Secret، Evil Geniuses و Vici Gaming با استفاده کردن از هیروهایی مانند Monkey King، Templar Assassin و Ember Spirit سرعت بازی را بالاتر برده و عملکرد بهتری را به نمایش گذاشته‌اند. تغییرات ایجادشده در Clinkz باعث شده است که به جای گنکینگ از آن برای نبردهای تیمی استفاده شود و شاید آپگرید Aghanin's Scepter دلیل این تغییر بوده باشد. همچنین با توجه به اینکه Clinkz در آخرین پچ دوتا نرف نشده است، می‌تواند یکی از هیروهایی باشد که به احتمال زیاد در TI9 آن را خواهیم دید.

همانطور که می‌دانید، تقریباً فاصله چندانی تا شروع بزرگ‌ترین تورنمنت Dota 2 نداریم. طرفداران دوتا این هفته را با اضطراب سپری خواهند کرد و منتظر شروع رقابت‌های The International 2019 می‌مانند. مرحله گروهی این رقابت‌ها تا کمتر از پنج روز دیگر در تاریخ 15 آگوست (24 مرداد) شروع می‌شود.

مطلب قبلی کدام تیم‌ها بالاترین شانس پیروزی را در تورنمنت TI9 دارند؟
مطلب بعدی پیش نمایشی بر تیم‌های حاضر در تورنمنت TI9
Print
111 رتبه بندی این مطلب:
5/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x