Dota 2

راهنمای پیش‌بینی هیرو TI9

راهنمای پیش‌بینی هیرو TI9
امین حسین پور
/ دسته ها: اخبار Dota2

راهنمای پیش‌بینی هیرو TI9

اطلاعات هیروهای دوتا2 در مسابقات the international 2019

کمتر از 48 ساعت به شروع بزرگترین رقابت‌های Dota 2 در شانگهای چین باقی مانده است. با ESMAG همراه باشید تا در این فرصت کوتاه، نگاهی به مهم‌ترین هیروهای این بازی از جهات مختلف داشته باشیم.

 

هیرو با بیشترین میزان پیک

 

مرسوم است که هیرو با بیشترین میزان پیک در رقابت‌های The International، یک هیرو از دسته Support باشد. سال گذشته هیروی Vengeful Spirit بیشترین میزان پیک را داشت و سال قبل از آن هیروی Earthshaker دارای بیشترین میزان پیک بود. Grimstroke یکی از هیروهای support است که در فصل گذشته بیشترین میزان پیک را داشت و با استراتژی‌های جدیدی که احتمالاً در دست تدوین هستند، Grimstroke پتانسیل زیادی را برای اجرای استراتژی‌های جدید برای تیم‌ها فراهم می‌کند. چندی پیش، ما شاهد ترکیب هیروهای Soulbind و Fatal Bonds توسط تیم OG بودیم و خودتان می‌توانید ببینید که چرا Grimstroke جزو منتخب‌ترین هیروها خواهد بود. از هیروهای جایگزین می‌توانیم به Warlock یا Centaur اشاره کنیم که دو هیرو با بیشترین میزان پیک در رقابت‌های Epicenter به شمار می‌روند.

 

هیرو با بیشترین میزان بن

تا به اینجا در پچ 7.22 هیروهای با بیشترین میزان بن Chen، IO و Ember Spirit هستند. از میان 338 بن برای هیروی Chen در این پچ، تنها 3 مورد در فاز دوم و 2 مورد در فاز نهایی بوده و 333 مورد بن باقی‌مانده مربوط به فاز اول است. با این حال، در رقابت‌های Epicenter Major، هیروی Chen دومین هیرو با بیشترین میزان بن بود. علی‌رغم این موضوع، Chen در فاز اول 62 بار بن شد. اینطور که به نظر می‌رسد Chen مهم‌ترین هیرو برای بن شدن محسوب می‌شود و به همین خاطر به عنوان هیرو با بیشترین میزان بن انتخاب شده است. تنها گزینه جایگزین برای هیرو با بیشترین میزان بن Sven است. IO نیز دارای تعداد بن مشابه است و می‌تواند در این دسته قرار بگیرد، اما در رقابت‌های Epicenter این هیرو فقط در 46 درصد بازی‌ها پیک یا بن شد. این در حالیست که همین رقم برای Sven برابر 93 درصد یا برای Chen برابر 78 درصد می‌باشد.

هیرو با بالاترین Win Rate

این دسته کمی جالب‌تر از دیگر دسته ها است. هیروهای با میزان پیک بیشتر رقابت را به هیروهای با میزان پیک پایین‌تر واگذار می‌کنند. در این دسته هیروهای دارای بالاترین Win Rate با تعداد بازی بیشتر از 5 بازی انتخاب می‌شوند که یعنی یک هیرو با تعداد 7 بازی و 6 برد دارای Win Rate به مراتب بالاتری از یک هیرو با تعداد 50 بازی و 35 برد است. هیروی Broodmother اولین انتخاب برای این دسته است. هیروهای دیگر با Win Rate بالا عبارتند از Meepo، Veno، Pugna و Chaos Knight. هیروی Arc Warden نیز با 4 پیک در رقابت‌های Epicenter و 3 برد در این دسته قرار می‌گیرد. ما هیروی Broodmother را به عنوان هیرو با بالاترین میزان Win Rate و هیروی Arc Warden را به عنوان گزینه جایگزین انتخاب می‌کنیم.

هیرو با بالاترین تعداد کیل

هیروهای با بالاترین تعداد کیل در پچ 7.22 عبارتند از Mirana، Arc Warden، Ursa و Morphling. هیروی Mirana با تعداد 10 بازی در مقایسه با به ترتیب 26، 24 و 106 بازی برای سایر هیروها در این لیست قرار می‌گیرد. مجدداً هیروهای دارای حداقل 5 پیک انتخاب خواهند شد، بنابراین هیروهای با تعداد پیک پایین ولی تعداد کیل زیاد ممکن است برنده رقابت باشند. هیروی Mirana به طور کلی دارای 10 پیک است. این رقم برای Ursa، Arc Warden و Anti-Mage به ترتیب برابر 2، 4 و 3 است. Queen of Pain دارای تعداد پیک 6 است، اما Win Rate پایین‌تری دارد. ما Ursa را به عنوان هیرو با بالاترین تعداد کیل انتخاب می‌کنیم.

هیرو با بالاترین تعداد Assist

هیروی Zeus شاید بهترین انتخاب برای این دسته باشد، ولی این هیرو تنها یک بار در رقابت‌های Epicenter انتخاب شده بود. اگر این روند ادامه داشته باشد، Zeus شاید حتی به تعداد کافی 5 بازی در مسابقات TI انتخاب نشود. دو هیرو با شرایط لازم برای این دسته وجود دارد که Nyx Assassin و Tusk هستند. این دو هیرو دارای Assist نسبتاً بالایی در رقابت‌های Epicenter بودند. هیروی Tusk به عنوان هیرو با بالاترین تعداد Assist انتخاب می‌شود و هیروهای Zeus و Dark Willow به عنوان گزینه‌های جایگزین در نظر گرفته می‌شوند.

هیرو با پایین‌ترین تعداد Death

هیروهای دارای ویژگی‌های حرکتی و دفاعی قوی می‌توانند انتخاب مناسبی برای این دسته باشند. هیروهایی مانند Anti-Mage، Naga Siren، Lone Druid و Slark دارای تعداد Death پایین‌تر از 3 برای کل پچ 7.22 هستند. در مسابقات Epicenter هیروی Lone Druid دارای میزان پیک مناسب (10 بازی) و کمترین تعداد Death بود (تنها هیروی Lich دارای یک Death در یک بازی بود). Lone Druid به عنوان هیرو با پایین‌ترین تعداد Death مد نظر ماست و هیروهای Naga Siren، Gyrocopter و Anti-Mage به عنوان هیروهای جایگزین انتخاب می‌شوند.

هیرو با بالاترین تعداد Last Hit

برای انتخاب هیرو با بالاترین تعداد Last Hit پنج گزینه داریم. هیروهای Anti-Mage، Naga Siren، Arc Warden، Terrorblade و Medusa گزینه‌های مناسبی برای این دسته هستند. قابلیت مبارزه و فارمینگ همزمان Arc Warden باعث می‌شود که این هیرو دارای برتری بیشتری نسبت به هیروهای دیگر باشد. هیروی Arc Warden با میانگین 606 Last Hit در رقابت‌های Epicenter در مقایسه با تعداد 510 Last Hit برای Anti-Mage به قوی‌ترین مدعی این دسته‌بندی تبدیل می‌شود. هیروهای جایگزین شامل Naga Siren و Anti-Mage است.

هیرو با بالاترین میزان XPM

برنده این دسته به احتمال زیاد یکی از هیروهای carry بازی خواهد بود. هیروهایی مانند Anti-Mage، Broodmother و Meepo همگی از سرعت بالایی در افزایش لول (level) خود برخوردار هستند. چارت‌های پچ 7.22 و رقابت‌های Epicenter نشان می‌دهد که هیروی Anti-Mage از لحاظ میزان XPM در رتبه اول قرار دارد و Broodmother و Meepo در رده دوم و سوم جای می‌گیرند. به همین دلیل، هیروی Anti-Mage اولین انتخاب ماست و Broodmother و Meepo به عنوان گزینه‌های جایگزین هیرو با بالاترین میزان XPM هستند.

مطلب قبلی Dendi تیم Na'Vi را ترک می‌کند
مطلب بعدی چگونه مسابقات The International 2019 را تماشا کنیم
Print
124 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x