Dota 2

تحلیل استفاده OG از هیروهای Alchemist و Io در رقابت‌های TI9

تحلیل استفاده OG از هیروهای Alchemist و Io در رقابت‌های TI9
ربابه عبدالهی
/ دسته ها: اخبار Dota2

تحلیل استفاده OG از هیروهای Alchemist و Io در رقابت‌های TI9

مسابقات The International 2019 امسال ثابت کرد که OG بهترین تیم حال حاضر در صحنه‌ی رقابت‌های Dota است. اسکواد OG با کسب مقام قهرمانی در مسابقات امسال برای دومین سال متوالی، کار بزرگی را انجام داد که پیش از این هرگز کسی در تاریخ دوتا انجام نداده بود.

تیم OG با به کار گرفتن سبک بازی بسیار تهاجمی توانست در ابتدای مسابقات به بازی‌ها مسلط شود و بعداً با اعمال فشارهای زمان‌بندی‌شده بر حریفان به لطف هیروهای Io و Alchemist حریفان خود را شکست دهد.

Alchemist امسال یکی از هیروهای دردسرساز در صحنه‌ی رقابت‌های Dota 2 شناخته شده بود. با این حال، تأثیرگذاری این هیرو در رویداد TI امسال حتی از بلند پروازانه‌ترین برآوردها هم فراتر رفت. هیروی Alchemist که برای مدتی قبل از تورنمنت TI تغییراتی را به روی خود ندیده بود، در سال 2019 عمدتاً از نرف‌ها در امان بوده است.

اگرچه هیروهای carry رقیب قبل از رقابت‌های TI با بهبودهایی روبرو شده بودند، ولی عدم توجه در پچ منتشرشده به هیروی Alchemist باعث شد تا این هیرو 40 بار در حین رویداد اصلی و بیشتر از هر هیروی دیگری بن شود.

در مقابل هیروی Io با عملکرد بی سر و صدا به بزرگ‌ترین رویداد سال رسید و در مسابقات عمومی به ندرت پیک شد و سپس تقریباً همیشه در نقش هیروی support ظاهر شد. نوآوری Ana در استفاده از هیروی Io در مرحله‌ی اصلی TI مستلزم تلاش زیادی برا بیرون آمدن از چنین مسابقات خطرناکی بود. با این حال، این بازیکن جوان استرالیایی ثابت کرد که این ساختاربندی چیزی بیش از یک میم (Meme) است.

با وجود انجام تنها دو بازی در طول رویداد The International 2019 با این هیروی منحصر به فرد، شیوه‌ای که با آن Ana کاپیتان‌های حریف را وادار کرد تا این هیروها را بن کنند، فرصت‌های بالقوه‌ای را پیش روی Alchemist قرار داد.

این دو هیروی carry به ویژه از نظر قدرت و سرعت در هنگام پیک شدن نسبت به هیروهای دیگر برجسته بودند. در حالی که سایر هیروهای carry مانند Juggernaut و Void اغلب به خاطر پیوستن به نبرد تیمی با پاور لول 6 خود از فارمینگ چشم‌پوشی می‌کنند، Alchemist و Io به شدت فارمینگ را انجام دادند.

در حالی که این سبک بازی ممکن است در بازی‌های عمومی خسته‌کننده و نا امیدکننده باشد، اما OG به طور پیوسته 4 هیروی بسیار فعال دیگر را درفت کرد که توانستند به مدت 20 دقیقه در نبرد شرکت کنند تا Ana بتواند آنلاین شود و بازی را به پایان برساند. با این آیتم‌های مهم که OG در 15 دقیقه ابتدایی بازی به دست آورد، Alchemist به یک هیولای شکست ناپذیر برای حریفان تبدیل شد.

به طور مشابه، هیروی Io توانست در عرض 20 دقیقه آیتم Aghanim را به دست آورده و پاور خود را 15 لول افزایش دهد که باعث شد OG بتواند دمیج بسیار زیادی را وارد کند. پچ 7.22 به طرز چشمگیری به نفع هر دو هیرو بود، چرا که آپگریدهایی برای آیتم Aghanim's Scepter برای این هیروها در دسترس قرار گرفت که قبلاً آن‌ها را نداشتند. دریافت اتک دمیج (attack damage) اضافه توسط Alchemist هنگام دادن Scepter به هم‌تیمی‌ها نیز باعث افزایش بیشتر توانایی این هیرو شد.

با توجه به زمان‌بندی سریع که این دو هیرو به مسابقات TI امسال رسیدند، IceFrog از پچی که سالانه بعد از مسابقات TI منتشر می‌شود استفاده کرد تا سرعت عملکرد این دو هیروی carry را کاهش دهد. قابلیت‌های فارمینگ Alchemist به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کردند و بزرگ‌ترین نرف شاید این باشد که آیتم Chemical Rage دیگر باعث بازیابی مانا نمی‌شود و به نوبه خود قابلیت Acid Spray را هم در حین فارمینگ جنگل محدود می‌کند.

با کاهش تلنت لول 20 و به تعویق افتادن زمان‌بندی Aghanim + level 15، Io تا حدی کند شده است که حریفان می‌توانند با برداشتن آیتم Black King Bar با دمیج جادویی آن مقابله کنند. به تأخیر انداختن زمان‌بندی این هیروها برای هماهنگی بیشتر آن‌ها با سایر هیروهای carry یک تغییر ضروری بود که به نحو مطلوب انجام شد. بعد از انتشار پچ pick rate و win rate هر دو هیرو به میزان قابل توجهی افت کرد.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید اکنون که Alchemist و Io با سایر هیروهای carry در یک سطح قرار گرفته‌اند، آیا هنوز هم انتخاب مناسبی به شمار می‌روند؟

مطلب قبلی N0tail به جمع ناجیان زمین برای مقابله با بحران تغییرات اقلیمی ملحق می‌شود
مطلب بعدی تیم‌های حاضر در فصل 2019-2020 DPC : آمریکای شمالی و جنوبی
Print
623 رتبه بندی این مطلب:
1/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x