Counter Strike : Global Offensive

Taz: من می‌خواهم برای آیندگان یک چیز ماندگار بسازم

Taz: من می‌خواهم برای آیندگان یک چیز ماندگار بسازم
نوید زینل نیا
/ دسته ها: اخبار CSGO

Taz: من می‌خواهم برای آیندگان یک چیز ماندگار بسازم

Taz: من می‌خواهم برای آیندگان یک چیز ماندگار بسازم

طی آخرین اخبار کانتر استرایک گلوبال آفنسیو، ویکتور "TaZ" ویتاس می‌خواهد از Virtus.Pro جدا بشود، و با پیوستن به تیم Kinguin میراث خودش را بسازد.

TaZ گفت: زمانی که من در Virtus.Pro بودم احساس خودخواهی می‌کردم. همیشه فکر می‌کردم که اگر کار ما تمام شود، همه چیز به پایان می‌رسد. "

سوال اصلی این است، زمانی که او در بالاترین رتبه دنیا بود، بیشتر به Counter-strike لهستان فکر می‌کرد یا تیم خودش. به هرحال وقتی تمام زندگی حرفه‌ای خودت را صرف یک تیم می‌کنی، برایت جالب می‌شود که در تیم‌های دیگر چه می‌گذرد و بازیکنان با چه دستمزدهایی بازی می‌کنند.

به عنوان یک بازیکن کهنه‌کار، TaZ همه این اتقاقات را دیده است، هم خوب و هم بد. او بیشتر عمرش را صرف Counter-Strike کرد و بیش از 20 سال است که در ورزش‌های الکترونیک فعالیت می‌کند. در تمام طول دوران حرفه‌ای اش، تقریبا هرچیزی که قابل بردن بوده را برده است. هم در 1.6 و هم CS:GO. اما با این وجود بازهم زمان‌هایی میاید که مسائل از مسیرشان منحرف می‌شوند. زمان‌هایی که دستمزدها پرداخت نمی‌شوند و سازمان‌ها نمی‌توانند به قول خودشان عمل کنند. او در این شرایط هم بازی کرده، و موفق به کسب مقام اول هم شده است.

 

 

او تمام این مسائل را در Virtus.Pro نیز تجربه کرده است. در ماه فوریه بود که پس از چهار سال افتخار آفرینی در جوامع بین‌المللی نیمکت نشین شد. اما TaZ سی‌ و دو ساله برای رقابت‌‌های سختتر آماده است و می‌خواهد به همراه تیم جدیدش Kinguin، باری دیگر بزرگترین تیم اروپا بشود.

حالا که Snax، PashaBiceps و دوست نزدیکش NEO دیگر در کنارش نیستند، TaZ باید همه چیز را از ابتدا شروع کند و با تیم جدیدش به مقام‌های بزرگی که قبلا دست یافته بود، برسد. او یکی از همبازی‌های قدیدمی‌اش Loord را به عنوان مربی در کنار خودش دارد و به نظر می‌رسد 32 سال برایش مساله‌ای نیست، او فقط می‌خواهد از بازی لذت ببرد و گویا این لذت دیگر در Virtus.Pro وجود نداشت.

" نمی‌دانم چه چیزی تغییر کرد. شاید بخاطر پروژه جدید است، و همه ذهن‌هایشان را آماده کرده‌اند. شاید هم بخاطر همکاری مجددا با Loord است که اینقدر هیجانزده هستم. " خیلی فاکتورهای کوچکی وجود دارد، اما در نهایت مهم این است که همه برای هم آرزوی موفقیت می‌کنند. شما در داخل بازی هیچ چیز را احساس نمی‌کنید، حتی هنگام اشتباه کردن. متوجه نمی‌شوید که یک چیزی دارد اشتباه پیش می‌رود. مثل این میماند که اشتباه کنیم، از کنارش رد شویم و به راهمان ادامه بدهیم. می‌توان از بازی لذت برد. 

" شاید هم دلیل‌اش سطح بازی باشد، که در حال حاضر در بهترین وضعیت نیست. تمام تیم‌های رده بالا می‌دانند، زمانی که شما در بهترین تورنمنت بازی می‌کنید، فشار زیادی روی شماست و در این وضعیت شما خیلی راحت حواستان را از دست می‌دهید.

Kinguin در بین 30 تیم برتر است و پس از اینکه ماه گذشته در شهر میلان ZOTAC Cup Masters را پیروز شد، حالا با اعتماد به نفس بیشتری به پیش می‌رود. ولی همیشه مسائل به خوبی پیش نمی‌رود. دو تورنمنت بین‌المللی اول تیم یعنی Copenhagen Games و Good Game League، با ناامیدی به پایان رسید. پس از شکست 2 - 0 در برابر x-kom، تمامی تقکرات آن‌ها برای شکست Virtus.Pro و AGO و رسیدن به مقام بهترین تیم لهستان، به ناکجا رسید.

پس از تورنمت Copenhagen بود که متوجه شدند ساختار تیم به کلی اشتباه است. " ما بدون در نظر گرفتن ساختار تیم وارد رویداد شدیم، TaZ هم که بعد از خروج از Virtus.Pro می‌خواست خیلی سریع به بازی‌های Lan بازگردد. " این بهایی است که تیم‌ها و بازیکنان باید برای رسیدن به موفقیت بپردازند.
TaZ اشاره کرد: " من از همان ابتدا به بچه‌ها گفتم ما برای اینکه بالا برویم باید خودی نشان بدهیم، و در این مسیر ممکن است شکست‌هایی هم متحمل شویم. این همان بخش رویارویی با واقعیت است. ما باید چشممان به آینده باشد و شکست‌ها را جبران کنیم، نه اینکه دست روی دست بگذاریم و هیچوقت به اوج برنگردیم. ما کمتر از یک سال دیگر بالاخره در برابر Virtus.Pro قرار خواهیم گرفت، و این اجتناب ناپذیر است. تعداد بازی‌های آنلاین ما زیاد است و فشار بسیار زیادی را متحمل می‌شویم. حتی زمانی که در کمپ تمرینی هستیم، زمان زیادی برای تمرین بدست نمی‌آوریم. "

خیلی چیزها در این تیم تغییر کرده است. مهمترین چیز این است که TaZ معتقد است که همه چیز به اعتماد بنفسی برمی‌گردد که بازیکنان از خودشان نشان می‌دهند. بچه‌ها فقط باید خودشان را در بازی پیدا کنند و با سیستم تیم کنار بیایند. بدون شک Loord خیلی در بازی و هماهنگی تیم تاثیر دارد و از همه مهمتر صحبت کردن با یکدیگر، یکی دیگر از راه‌های رسیدن به یک تیم قدرتمند و منسجم است.

 

 

برای کسی که قبلا در بالاترین سطح بازی کرده، رسیدن به سطح قبلی آن هم از خیلی پایینتر، کار دشواری است. اما TaZ اینگونه از موضوع برداشت نمی‌کند. او اطمینان داده است که هیچ فشاری از سمت او روی تیم نخواهد بود. او گفت: " در واقع شما باید شکست بخورید تا شروع به بردن چیزهای بزرگ بکنید. و من معتقد هستم با گذر زمان، ما به موفقیت می‌رسیم، اما همه ما باید واقع بین باشیم که به همین راحتی‌ها هم نیست. " به نظر او مهارت‌ها و سطح تیم هرروز در حال بالا رفتن است و تیم‌های زیادی وجود دارند که با آن‌ها هم مسیر هستند. این تیم لیافت بازی در بالاترین سطح را دارد، ولی نه به همین زودی!!

" من معتقدم، پیروز شدن به روند پیشرفت ما سرعت می‌دهد و با تلاش زیاد، شما می‌توانید به سطح اول دنیا برسید. اگر به خودتان اعتماد داشته باشید، می‌توانید به هر چیزی برسید." 

از او پرسیدیم; ولی اگر تیم همین روند را ادامه بدهد و به بالاترین سطح نرسد چه می‌شود؟ TaZ سریعا پاسخ داد: نه، به هیچ عنوان. ما حتی به این قضیه فکر هم نمی‌کنیم. تیم بر پایه این سبک حرف‌ها ساخته نشده است. ما نمی‌خواهیم کسی زیر فشار باشد و مجبورا آن‌ها را تحمل کند. به نظر من با گفت و گو در بازی می‌توانیم از پس سختی‌ها بگذریم.

وقتی گفت و گوی ما کمی خصوصی شد، از TaZ پرسیدم اگر Virtus.Pro را ترک نمی‌کرد و سعی می‌کرد راهی برای خوشحالی پیدا کند، آیا ممکن بود. " مساله این است، من آدمی هستم که به تغییر در ترکیب اعتقادی ندارم، چون من می‌توانم روی دیگران تاثیر بگذارم، پس...  من عادت دارم بیش از حد تلاش کنم تا مشکلات برطرف شود. من دنبال راه فرار یا هرچیزی مثل آن نیستم. سال گذشته من برای اولین بار احساس امنیت کردم. "

" بیشتر دوران حرفه‌ای من مانند یک مبارزه گذشته است. شما وارد یک رویداد می‌شوید، می‌بازید یا می‌برید. کار دیگری از دستتان بر نمیاید. وقتی وارد سازمانی می‌شوید، آن‌ها چیزی به شما پرداخت نمی‌کنند. بعد از آن شما به دنبال سازمانی دیگر می‌روید، و شما هنوز پولی ندارید که به هر شکلی زندگی خودتان را بگذرانید. "

در Virtus.Pro اوضاع همینگونه بود، باید هر روز سخت تلاش می‌کردیم تا بتوانیم به دست‌آوردهایی که می‌خواستیم برسیم. سال گذشته، من با خودم می‌گفتم، باشه، باید سخت تلاش کنم. فکر می‌کردم این خواسته من باشد. این برای من فقط نقش یادگیری را داشت. متاسفانه VP برای من نبود، و من این را متوجه شدم. باید مسیرم را تغییر می‌دادم. "

در سن 32 سالگی، TaZ مسنترین بازیکنی است که در 50 تیم برتر جهان بازی می‌کند. او هنوز صحبتی در مورد بازنشستگی نکرده است، حداقل فعلا. او اعلام کرد که به دنبال برجای گذاشتن میراثی از خود است. او حالا از تجربه بیشتری برخوردار است و دیگر آن TaZ خودخواه نیست.

" من می‌خواهم برای آیندگان یک چیز ماندگار بسازم. نه نتها برای مردم تا من را به یاد بیاورند، بلکه تمام این بچه‌ها را به یاد بیاورند. می‌خواهم آن‌ها طعم لذت‌هایی که من در این سال‌ها بردم را بچشند. من می‌خوام زمانی که از بازی دست کشیدم، یا هرکدام از بازیکنان Virtus.Pro از بازی دست کشیدند، شاهد این باشیم که تیم‌های دیگر لهستان نیز به موفقیت می‌رسند. این هدف من است، تا پروژه‌ای را بسازم که جوانترها بتوانند در آن بدرخشند. بعد می‌توانیم در مورد 5 بازیکن طلایی یا Virtus.Pro صحبت کنیم. "

 
منبع: HLTV
مطلب قبلی B1AD3 به صورت قرضی مربی Gambit خواهد شد
مطلب بعدی حذف تیم FaZe در مرحله گروهی تور ELEAGUE Premier بدون کسب امتیاز
Print
481 رتبه بندی این مطلب:
5/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x