Counter Strike : Global Offensive

مافیای CS:GO در ایران؛ مطالبه گری

مافیای CS:GO در ایران؛ مطالبه گری
محمد رضا صفری
/ دسته ها: اخبار CSGO

مافیای CS:GO در ایران؛ مطالبه گری

جوابیه انجمن و حواشی ایجاد شده

همانطور که مستحضر هستید در دوشنبه هفته گذشته مطلبی تحت عنوان مافیای CS:GO در ایران؛ توهم یا واقیعت توسط مجله ورزش های الکترونیک منتشر شد که بازخورد های بسیار متنوعی را از آن در جامعه مشاهده کردیم. از گله مدیران انجمن ورزش های الکترونیک تا تماس های مکرر بازیکنان درباره موضوع مطرح شده که در این پست به بررسی آنها میپردازیم.

در کشوری که ما زندگی میکنیم مطالبه گری از خصوصیات قدیمی افراد جامعه است و ضد مطالبه گری از خصوصیات مدیران آن. همیشه زمانی که مردم به دنبال احقاق حقوق خود بوده اند مدیرانی نیز بوده اند که با آنها به مبارزه پرداخته اند و در این راه گاهی مردم و گاهی مدیران پیروز شده اند. پس می توان گفت مطالبه گری در ذات همه ایرانی هاست. ما نیز از این جامعه و مردم جدا نیستیم و جزئی از آنها هستیم. 

خبری که منتشر شد هیچ هدفی جز مطالبه گری حقوق مشخص بازیکنان ورزش های الکترونیک نداشته و نخواهد داشت. حال اگر عده ای بخواهند آن را شخصی کنند و مطالبات را به سمت حاشیه بکشانند همان خوی مدیران ضد مطالبه گری را دارند. چه بسا که در همین 1 هفته ای که از خبر گذشت دیدیم که سایت ها و کانال های مختلف هر کدام به نوعی، خوب یا بد، این خبر را تعبیر کردند. 

تیم ESNEWS نیز در خصوص مقاله منتشر شده مصاحبه ای را با آقای رضا بابایی و آقای بهروز اسکندری انجام داد که میتوانید توضیحاتشان را در مورد پست منتشر شده مشاهده کنید.

اما میخواهیم در همینجا و در همین ابتدا مشخص کنیم که؛ این مطالبه گری شخصی نبوده، شخصی نیست و شخصی نخواهد شد و فقط برای بهتر شدن وضعیت گیمینگ کشور ارسال شده است. مهم هم نیست که چقدر افراد و رسانه ها سعی در شخصی نشان دادن این موضوع دارند و یا سعی میکنند این بحث را به مسائل دیگری غیر از بحث اصلی بکشانند. همچنین افزودن افرادی که هیچ ارتباطی با مجموعه مجله ورزش های الکترونیک  ندارد چیزی را تغییر نمیدهد و فقط باعث آرزده شدن افراد و مجموعه هایی است که ارتباطی با این مجموعه ندارند می شود.

موضوع دوم اینکه هیچ کدام از ما شکی در کارهای مثبتی که آقای بهروز اسکندری برای این جامعه کرده است نداریم و میدانیم که ایشان زحماتی را طی این سالها برای برگزاری تورنومنت ها کشیده اند که نمیتوان از آنها چشم پوشی کرد و مجله ورزش های الکترونیک به هیچ وجه قصد تخریب و یا تهمت به ایشان را نداشته است و هدف از مقاله چیز دیگری بوده است که نادیده گرفته شده است.

در طی تمام این سالهایی که از شروع گیم آنلاین ایران گذشته است و از زمانی که مسئولینی برای مدیریت این موضوع قرار داده شده اند هیچ گاه به طور جدی گروهی مسئول پیگیری شکایت و احقاق حقوق بازیکنان نبوده اند و بازیکنان صدایشان به جایی نمی رسیده است. همین مطلبی که توسط ما منتشر شد صحبتی است که بیش از 6 ماه است که دهان به دهان بین اهالی گیم میچرخد و هیچ کس هم جدی نمیگیرد. طبق صحبتی که با جناب آقای بابایی داشتیم نیز ایشان اذعان داشتند که هیچ کدام از این موارد تا کنون به ایشان گزارش نشده است و انجمن کاملا بی اطلاع از تمامی موارد است. جدا از اینکه این بحث جای تامل دارد که چرا این فاصله بین بازیکنان و انجمن افتاده است اما بحث اصلی این است که چرا هیچ کدام از بازیکنان یا تیم ها این تخلف ها را گزارش نکرده اند ؟ 

ترس ؟ بی حوصلگی ؟ بی اهمیت بودن ؟ و ... 

آیا باید زمانی به فکر افتاد که همه افراد از جامعه گیم ایران رفته اند و کسی باقی نمانده است ؟ آیا همیشه باید یک خبرگزاری مثل مجله ورزش های الکترونیک با یک تیتر و خبر جنجالی آغازگر این موضوع باشد ؟ این بار ما تمام ترکش ها و ناسزاها را به جان خریدیم و برای احقاق حقوق بازیکنان ایستادیم اما همیشه نیستند کسانی که خود را فدا کنند چه بسا که تا کنون نیز نبوده اند...

تمامی مواردی که در پست قبلی گزارش شده است جهت پیگیری بیشتر برای جناب آقای بابایی ارسال شده است و ایشان قول داده اند که موضوع را در اسرع وقت پیگیری کنند. تا قبل از اعلام نتیجه از طرف انجمن در صورتی که آقای بهروز اسکندری هر سند و مدرکی را جهت رد هر کدام از مسائل عنوان شده دارند ( همانطور که در مصاحبه اعلام کردند ) ارسال نمایند تا با کمال میل و در یک پست جداگانه آنها را برای همگان ارسال میکنیم و اطلاع رسانی کافی را نیز در خصوص آن انجام دهیم چرا که همانطور که گفتیم مقصود از مقاله منتشر شده تخریب و یا تهمت به افراد نیست و صرفا مطالبه گری است و همه افراد فرصت دفاع از خود و مجموعه خود را دارند. 

طبق هماهنگی هایی که با جناب آقای بابایی دبیر انجمن ورزش های الکترونیک انجام شد قرار بر این شد که سامانه ای بر روی وبسایت مجله ورزش های الکترونیک راه اندازی شود تا همه افراد، مجموعه ها و تیم ها بتوانند شکایات و انتقادات خود را به هر فرد، تورنومنت، مجموعه و ارگانی را به صورت کاملا ناشناس و با حفظ حریم خصوصی افراد برای مجموعه ارسال نمایند تا در صورتی که موضوع قابل پیگیری بود و مدارک و مستندات کافی وجود داشت از طرف مجموعه مجله ورزش های الکترونیک پیگیری شود.

به زودی این سامانه معرفی خواهد شد و در دسترسی همه بازیکنان قرار خواهد گرفت.

 

امیدواریم شاهد روزهای بهتری در گیم ایران باشیم و هر روز برای رسیدن به این هدف تلاش می کنیم.

مطلب قبلی مافیای CS:GO در ایران؛ توهم یا واقیعت
مطلب بعدی Liquid قهرمان مسابقات IBUYPOWER Masters شد
Print
1717 رتبه بندی این مطلب:
5/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x