Counter Strike : Global Offensive

تقلب کردن به یک مشکل رایج در Dota 2 تبدیل شده است

تقلب کردن به یک مشکل رایج در Dota 2 تبدیل شده است
ربابه عبدالهی
/ دسته ها: اخبار Dota2

تقلب کردن به یک مشکل رایج در Dota 2 تبدیل شده است

چیتینگ و اسکریپتینگ در Dota 2

استفاده از هک و اسکریپت، صرف نظر از اینکه بازیکنان دوست داشته باشند یا خیر، همیشه بخشی از بازی Dota 2 بوده است. البته، در هر بازی هکرها و سوء استفاده‌کنندگانی هستند که جای خود دارند. برای مثال، در بازی CS:GO سابقه داشته که حتی کسی از کدهای تقلب در یک رویداد LAN استفاده کرده است!

یا اخیراً به عنوان مثال پلیس چین چهار نفر را به جرم اسکریپتینگ بازداشت کرده است. طبق پستی که در شبکه اجتماعی Weibo منتشر شده است، این بازیکنان به خاطر ساختن کدهای تقلب بازی Dota 2 و کسب سود از طریق فروش این کدها دستگیر شده‌اند. اعداد و ارقام گزارش پلیس غافلگیرکننده است. این چهار هکر بیش از 140 هزار دلار از طریق فروش کدهای تقلب پول به جیب زده‌اند. نکته جالب‌تر این که همه آن‌ها شغل اصلی دیگری داشته‌اند و این شغل دوم آن‌ها بوده است.

این اولین باری نیست که پلیس چین افرادی را به خاطر هک کردن یا ساخت اسکریپت بازی‌های رایانه‌ای بازداشت می‌کند. اوایل امسال بر اساس گزارشات، دولت چین 15 بازیکن را به جرم ساختن کدهای تقلب برای بازی PUBG دستگیر کرده بود. اینکه آیا چینی‌ها به بازی‌های رایانه‌ای اهمیت می‌دهند یا مجرمین را حقیقتاً به خاطر فرار مالیاتی تحت پیگرد قانونی قرار می‌دهند، هنوز مشخص نیست. زمانی که این قضیه روشن شود، احتمالاً تأثیر بالقوه‌ای روی هکرها خواهد داشت.

جدا از مپ هک (map hack) متداول که بازیکنان با آن روبرو هستند، اسکریپت‌های جدید بیشتر و بیشتری وجود دارد که می‌توانند لذت بازی کردن را از شما بگیرند. به نظر می‌رسد که برخی توسعه‌دهندگان اسکریپت فراتر هم رفته‌اند. طبق گزارش یکی از کاربران Reddit، نوع جدیدی از اسکریپت وجود دارد که به استفاده از یک آیتم یا قابلیت خاص مربوط است. برای مثال زمانی که بازیکنان آیتم Shadow Amulet را خریداری می‌کنند و این اسکریپت صدای داخل بازی را به صورت سراسری به شدت افزایش می‌دهد، منجر می‌شود که تعداد زیادی فرمان (command) به تکرار به سمت سرور ارسال شود تا اینکه سرور کرش کند.

شاید این سؤال برایتان پیش آید که چرا کسی باید دست به چنین حرکتی بزند؟ جواب این سؤال خیلی ساده است – برای از دست ندادن MMR. شاید از خودتان بپرسید که چطور می‌توانید با این کارها MMR از دست ندهید؟ سیستم دوتا 2 به این صورت کار می‌کند که اگر تعداد مشخصی از بازیکنان به طور همزمان اتصال خود را از بازی قطع کنند، بازی به اصطلاح "safe to leave" است که یعنی می‌توانید از بازی خارج شوید و هیچ کسی MMR از دست نمی‌دهد.

سال‌هاست که هکرها از این مسئله به نفع خود استفاده می‌کنند و به نظر می‌رسد Valve از حل آن عاجز است. در حقیقت، اکنون تنها روش فرق دارد که از «اسکریپت صوتی» استفاده می‌شود. امیدواریم که آن‌ها تلاش کنند تا حداقل کار را برای هکرها سخت‌تر کنند. البته، هدف نهایی برطرف کردن این مشکل خواهد بود، اما احتمال کمی وجود دارد که این اتفاق بیافتد. تا زمانی که بازی‌ها وجود داشته باشند، هکرها و متقلب‌ها نیز خواهند بود.

 

Print
462 رتبه بندی این مطلب:
3/5

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x